به گزارش خبرگزاری شهر مجازی قرآن به همت بخش خدمات فرهنگي معاونت بازرگاني مرکز نور، مجموعه آثار حجت‌الاسلام قرائتي با 95 درصد پيشرفت توليد شده و به زودي منتشر مي‌شود.به گزارش خبرگزاري شهر مجازی قرآن به نقل از رسا، به همت بخش خدمات فرهنگي معاونت بازرگاني مرکز نور، مجموعه آثار حجت‌الاسلام قرائتي با 95 درصد پيشرفت توليد شده و به زودي منتشر مي‌شود.

براساس اين گزارش، اين لوح فشرده با هدف جمع‌آوري و عرضه سخنراني‌هاي حجت‌الاسلام قرائتي در اين سال‌ها و عرضه تحقيقات اين مفسر قرآن‌پژوه معاصر کشور توليد شده است.

اين گزارش مي‌افزايد، اين نرم‌افزار شامل 50 عنوان کتاب از تأليفات حجت‌الاسلام و المسلمين قرائتي تا پايان سال 88، متن و صوت کامل و 2 هزار برنامه تلويزيوني درس‌هايي از قرآن که وي طي سال‌هاي 58 تا نيمه نخست 89 ارائه داده است، تهيه شد.

اين گزارش حاکي است، دوره 10 جلدي تفسير نور که توسط اين مفسر قرآن تدوين شده از جمله آثار ديگر حجت‌الاسلام محسن قرائتي است که در اين مجموعه گنجانده شده است.

در اين لوح فشرده متن کامل 600 فيش تحقيقاتي با موضوعات مختلف که توسط وي جمع‌آوري شده، آورده شده است.

لازم به ذکر است، تصاويري از سفرهاي تبليغي حجت‌الاسلام قرائتي و حضور وي در جبهه‌هاي جنگ از جمله مطالب ديگري است که در قالب اين نرم‌افزار به مخاطبان عرضه مي‌شود.

گفتني است، ارتباط منطقي ميان واژگان و متن کتب از طريق فهرست کلمات و جستجوي عبارات، ارائه پژوهش در متن از طريق فهرست درختي و گزينشي، امکان تنظيم فهرست کتب بر اساس الگوي دلخواه، قابليت نمايه‌زني، حاشيه‌نويسي، رنگي کردن و علامت‌گزاري و يادداشت‌برداري از جمله قابليت‌هاي اين لوح فشرده است.