عضو هیئت علمی مدرسه عالی امام خمینی (ره) با انتقاد از اعمال قبیح کشیش افراطی آمریکا گفت: محاکمه قرآن توسط این فرد نادان، موجب شناخت و شهرت بیشتر قرآن شده و بر عظمت آن می‌افزاید.

Click for larger version
حجت‌الاسلام غرويان : اعمال قبیح «تری جونز» بر عظمت قرآن می‌افزاید 

پایگاه اطلاع رسانی شهر مجازی قرآن کریم به نقل از خبر گزاری فارس ،حجت‌الاسلام و المسلمین محسن غرویان از اساتید حوزه علمیه قم ، درباره اقدامات اخیر کشیش افراطی آمریکا بیان داشت: از این نوع اقدامات و دشمنی‌ها با قرآن کریم از قرآن‌سوزی گرفته تا پرتاب تیر به قرآن و ... از صدر اسلام تا به حال بوده است ولی با همه این‌ها قرآن، پر تیراژترین کتاب روی کره زمین بوده و از تعداد دفعات چاپ آن از هر کتاب دیگری بیشتر است و این نشان می‌دهد که با همه دشمنی‌هایی که صورت گرفته است؛ معارف و جایگاه قران محفوظ مانده و روز به روز شناخته‌تر می‌شود.

عضو هیئت علمی جامعةالمصطفی (ره) افزود: یکی از آن کسانی که می‌خواهد با حقیقت دشمنی کند، «تری جونز» است و کار این شخص جز اینکه وی را بیشتر رسوا می‌کند هیچ اثر دیگری برایش نخواهد داشت.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: به هر حال، قلدرتر از تری جونز مانند ابوسفیان‌ها و معاویه‌ها در طول تاریخ بوده‌اند که با قرآن مبارزه کرده‌اند اما حقیقت قرآن آنها را منکوب کرده و جایگاه قرآن در قلوب مسلمانان جهان و بلکه در قلوب غیر مسلمانان محفوظ مانده است.

وی با اشاره به دلیل این مطلب گفت: دلیلش همان است که عرض کردم که پر تیراژترین کتاب جهان، قرآن کریم است.

حجت‌الاسلام والمسلمین غرویان گفت: این کارهای دشمنان قرآن هیچ اثری نخواهد داشت جز اینکه بر عظمت و رفعت جایگاه قرآن خواهد افزود و همین کار این فرد، خیلی از مردم را متوجه به این مطلب می‌کند که این قرآن چیست که این آقا این رفتار زشت را با آن می‌کند و همین امر باعث می‌شود به دنبال خرید و مطالعه قرآن رفته و با آن کتاب با عظمت آشنا شوند. قرآن هم به ده‌ها زبان زنده دنیا ترجمه شده و در همه جای دنیا موجود است.

وی افزود: عبارت معروف «عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد» اینجا هم صدق می‌کند.

غرویان در ادامه گفت: اتفاقا محاکمه قرآن توسط این فرد نادان، موجب شهرت بیشتر قرآن و شناخت بیشتر حقانیت آن می‌شود ضمن اینکه دختر آقای تری جونز در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که؛ پدرش بیمار روانی است و اعتدال روحی ندارد.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی العالمیه در پایان متذکر شد: این فرد در پی کسب شهرت است و می‌خواهد از این طریق و چنین اعمالی به شهرت جهانی برسد و به هدفش هم رسید اما این افراد خیلی کوچک‌تر از آن هستند که با این کارها جایگاه، منزلت، عظمت و قداست قرآن را مخدوش کنند.