گروه بين‌الملل: شركت‌كنندگان در مراسم تجليل از برگزيدگان مسابقات بين‌المللی اعجاز علمی قرآن كريم و سنت نبوی(ص) كه ديروز، 9 فروردين‌ماه، در قاهره، پايتخت مصر، برگزار شد، تأسيس دانشگاه اعجاز علمی قرآن در اين كشور را خواستار شدند.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «الوفد»، در اين مراسم كه با حضور «احمد الطيب»، شيخ الأزهر و در دانشگاه الأزهر مصر برگزار شد، از نفرات برتر مسابقات بين‌المللی اعجاز علمی قرآن كريم و سنت نبوی(ص) كه در سال 2010 ميلادی با عنوان «اعجاز علمی قرآن و سنت در علوم فضايی» برگزار شد، تجليل به عمل آمد.
در اين مراسم، «طه أبو كريشه»، «أحمد شوقی الفنجری»، «قاسم محمد قاسم» و «محمد الشحات الجندی»، از اساتيد علوم قرآنی الأزهر، حضور داشتند و با موضوع اعجاز علمی قرآن كريم در علوم مختلف سخنرانی كردند.
شركت‌كنندگان در اين مراسم همچنين، گنجاندن ماده علمی اعجاز علمی قرآن كريم در دروس دينی را خواستار شدند و بر ضرورت تأسيس دانشگاه اعجاز علمی قرآن كريم در مصر تأكيد كردند.
گفتنی است، مراسم تجليل از نفرات برتر مسابقات بين‌المللی اعجاز علمی قرآن كريم و سنت نبوی(ص) به همت دانشگاه الأزهر مصر و با همكاری بانك اسلامی «الفيصل» برگزار شد.