تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
 1. #1

  هتک حرمت مجدد قرآن کریم در فلوریدا
  ايران هتك حرمت قرآن كريم در فلوريدا را اقدامي موهن و نفرت‌انگيز خواند

  خبرگزاري فارس: سخنگوي وزارت خارجه كشورمان با ابراز نگراني شديد از تدوام هتك حرمت قرآن كريم، اقدام اخير در يكي از كليساهاي فلوريدا را موهن و نفرت‌انگيز خواند و گفت: دولت آمريكا بايد از اشاعه تنفر مذهبي جلوگيري كند.
  به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامين‌ مهمان‌پرست سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان با ابراز نگراني شديد از تداوم هتك حرمت قرآن كريم در يكي از كليساهاي ايالت فلوريداي آمريكا، آن را اقدامي موهن و نفرت‌انگيز دانست كه در راستاي ايجاد فتنه در جهان صورت مي‌گيرد.

  وي گفت: اينگونه تحركات افراطي نتيجه اقدامات اسلام هراسي و اسلام ستيزي در آمريكا است و كساني كه اين جنايات را انجام دادند به پروژه‌هاي استكباري آمريكا براي ايجاد درگيري و شكاف بين اديان الهي خدمت مي‌كنند.

  سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان بار ديگر تأكيد كرد: دولت آمريكا براساس عرف و حقوق بين‌الملل مسئوليت دارد تا از اشاعه تنفر مذهبي جلوگيري كند.

  يكي از كشيشان آمريكايي در كليسايي در فلوريدا اخيراً اقدام به اهانت به قرآن و آتش زدن كتاب مقدس مسلمانان كرد.

 2. #2

  علی‌اكبر حنيفی: هتك حرمت قرآن كريم نشانگر ضعف ايدئولوژيك غرب در برابر اسلام است
  گروه فعاليت‌های قرآنی: يك پيش‌كسوت قرآنی كشور با بيان اينكه امروز جهان غرب در مقابله ايدئولوژيك با جهان اسلام به بن‌بست رسيده است، اظهار كرد: جهان غرب با هتك حرمت قرآن كريم كينه، ضعف، زبونی و ناتوانی خود را در مقابله نرم‌افزاری با ايدئولوژی و جهان‌بينی اسلامی بيان می‌كند.
  علی‌اكبر حنيفی، استاد و پيش‌كسوت قرآنی كشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اشاره به هتك حرمت مجدد قرآن توسط امريكا در روزهای اخير، با بيان اينكه دشمنان اسلام همواره دست به اقدامات اين‌چنينی زده‌اند، اظهار كرد: بايد در مواجهه با اين اقدامات به‌گونه‌ای عمل شود كه دشمنان به اهدافشان نرسند.
  وی ادامه داد: اقدامات بسياری از جانب جهان غرب صورت می‌گيرد تا بين اهل تشيع و تسنن اختلاف‌افكنی كنند و هزينه مقابله با نهضت‌های اسلامی را برای خود بكاهند و بتوانند نهايتاً به چپاول و غارت كشورها كه از اهداف آنهاست، بپردازند.
  اين پيش‌كسوت قرآنی كشور با بيان اينكه جهان اسلام بايد در مواجهه با اين اقدامات هوشيار و آگاه باشد، خاطرنشان كرد: جهان غرب با هتك حرمت قرآن كريم اولاً كينه، ضعف، زبونی و ناتوانی خود را در مقابله نرم‌افزاری با ايدئولوژی و جهان‌بينی اسلامی بيان می‌كند؛ وقتی كسی از گفت‌وگو، مذاكره و تفاهم عاجز باشد، قطعاً باب دشنام و اهانت را باز می‌كند، چراكه اگر منطقاً می‌توانست حقانيتی را كه خود برای آن قائل است، به اثبات برساند طبيعتاً دست به اين كارها نمی‌زد.
  حنيفی با تأكيد بر اينكه ضعف ايدئولوژيك غرب در برابر جهان اسلام منجر به اهانت به اسلام و قرآن شده است، تصريح كرد: اين اقدامات مادامی كه اين نوع نگرش وجود داشه باشد، ادامه خواهد داشت؛ عده‌ای علم و آگاهی ندارند و اگر داشته باشند نيز می‌دانند كه از نظر منطقی نمی‌‍‌توانند وارد صحنه شوند و موفقيتی كسب كنند، به همين خاطر به سلاح‌های مخرب توهين و تهمت روی می‌آورند و اين طبيعی است.
  حنيفی با اشاره به تهمت‌های مشركان و كافران در صدر اسلام يادآور شد: دشمنان اسلام برای مقابله با گسترش اسلام به پيامبر مكرم اسلام(ص) تهمت شاعری و مجنونی می‌زدند و با تكذيب، ايشان را زير سؤال می‌بردند و قرآن را نيز به شاعران و كاهنان نسبت می‌دادند؛ بنابراين اهانت به مقدسات اسلام اقدام جديدی نيست.
  اين داور بين‌المللی قرآن با بيان اينكه امروز جهان غرب در مقابله ايدئولوژيك با جهان سام به بن‌بست رسيده است، يادآور شد: بايد در برابر اين ضعف‌ها و شكست‌های غرب پايدار بود و قدم‌هايی شايسته برداشت و در جهت تقويت روحيه در برابر مواجهه با غرب اقدام كرد، چراكه دشمن آرزو دارد جهان اسلام غفلت كند و اذهان به سمت مسائل حاشيه‌ای برود و موضوعات اصلی به فراموشی سپرده شود.
  وی اختلاف‌افكنی ميان اديان، شخصيت‌ها و كشورهای منطقه و درگيری بين آنها را از اهداف دشمنان دانست و افزود: امروز در جهان اسلام رهبران فهيمی وجود دارند كه علی‌رغم تحريكات دشمنان، هوشيار هستند و قوای خود را نگه‌داشته‌اند تا برای رويارويی با دشمنان اصلی آماده باشند.
  وی خاطرنشان كرد: دشمنان سعی دارند، به‌گونه‌ای جهان اسلام را تحريك كنند تا مقابله به مِثل صورت گيرد و اسلام را از نظر ايدئولوژی زير سؤال ببرند، اما بايد با حفظ قدرت و توان سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آمادگی همه‌جانبه خود را برای مواجهه با دشمن فراهم كرد.

 3. #3

  اعتراض پاكستاني ها به هتك حرمت قرآن كريم در آمريكا

  اسلام آباد- ده ها هزار پاكستاني در اعتراض به هتك حرمت قرآن كريم از سوي افراطي‌هاي مذهبي و گسترش اسلام‌ستيزي در آمريكا، عصر جمعه در شهرهاي مختلف پاكستان تظاهرات كردند.
  به گزارش ايرنا،تظاهر ‌كنندگان در شهرهاي اسلام آباد، لاهور، كراچي و پيشاور اعلام كردند كه مسووليت هتك حرمت قرآن كريم بر عهده دولت آمريكا است و واشنگتن بايد پاسخگوي مسلمانان و همچنين افكار عمومي جهان باشد.
  'منور حسن' رهبر حزب جماعت اسلامي پاكستان در حاشيه اين تظاهرات،با محكوميت هتك حرمت قرآن در آمريكا،ادامه اعتراض هاي مردمي عليه اين اقدام گستاخانه را خواستار شد.
  وي با تاكيد بر ضروت وحدت مسلمانان از مقام هاي سازمان كنفرانس اسلامي خواست در نشست آينده خود مساله تصويب قانون بين المللي به منظور مقابله با بي حرمتي نسبت به پيامبر و قرآن را بطور جدي مورد بحث قرار دهند.
  وزارت خارجه پاكستان نيز پنجشنبه گذشته،سوزاندن قرآن را به عنوان هتك حرمت محكوم و تاكيد كرد كه هيچ توجيهي براي چنين اقدام هايي وجود ندارد چرا كه اين اهانت به شدت احساسات مسلمانان سراسر جهان را جريحه دار كرده است.
  'آصف علي زرداري' رييس جمهوري پاكستان نيز چهارشنبه گذشته در صحن پارلمان اين كشور،سوزاندن قرآن توسط كشيش كليساي فلوريداي آمريكا را به شدت محكوم كرده بود.
  وي با توصيف اين اقدام به عنوان هتك حرمت عمدي،تلاشهاي جهاني براي ترويج هماهنگي ديني را خواستار شد.
  'زرداري'از پارلمان پاكستان خواست تا قطعنامه اي در اين باره صادر كند و از سازمان ملل متحد نيز خواست تا به اين موضوع رسيدگي كند.
  'ضمير اكرم' نماينده دايم پاكستان نيز دوم فروردين در نشست شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد، طي اظهاراتي به شدت اقدام گستاخانه كشيش آمريكايي و سوزاندن قرآن در فلوريداي آمريكا را محكوم كرد و گفت:اين اقدام شرم آور احساسات مسلمانان سراسر جهان را خدشه دار كرده است.
  وي با اشاره به اين كه وقتي 'تري جونز'كشيش آمريكايي به سوزاندن قرآن تهديد كرده بود، هيچ اقدامي به عنوان تجلي انزجار ديني و فقدان تساهل انجام نشد و حالا نيز فرد ديگري به اين اقدام ننگين مبادرت كرده است.
  'ضمير اكرم'از جامعه بين المللي خواست در مقابل چنين رويدادهايي كه تساهل ديني را برهم زده و فضاي مساعدي براي خشونت و مقابله به مثل فراهم مي كند ايستادگي كنند.
  'عبدا...حسين هارون'نماينده پاكستان در دفتر مركزي سازمان ملل متحد نيز طي نامه اي به 'بان كي مون'دبير كل سازمان ملل با محكوميت اين اقدام، نسبت به افزايش روند اسلام هراسي، نداشتن تساهل و انزجار نسبت به مسلمانان و اهانت به نمادها و شخصيت هاي ديني آنها ابراز نگراني كرد.

 4. #4

  واكنش مراجع به هتك حرمت قرآن
  در پي هتك حرمت قرآن كريم در مقابل كاخ سفيد بر مبناي پيشنهاد تري جونز ـ كشيش آمريكايي ـ در سالگرد حوادث 11 سپتامبر، آيات عظام نوري همداني، مكارم شيرازي، صافي گلپايگاني و آيت‌الله جوادي آملي در واكنش‌هايي جداگانه اين اقدام موهن را به شدت محكوم كردند.
  اوباما و همفكران صهيونيست مسيحي او را مجرم مي‌شناسيم
  به گزارش ايسنا، آيت الله العظمي نوري همداني با انتشار بيانيه‌اي با محکوم کردن تصميم کشيش آمريکايي در خصوص سوزاندن قرآن، اوباما را مسوول عواقب اين امر دانست.
  در بيانيه اين مرجع تقليد آمده است: خبر سوزاندن قرآن مجيد در سالروز 11 سپتامبر كه از طرف يك كليساي آمريكايي مطرح و در خبرگزاري‌ها منتشر شد، خشم جهان اسلام را برانگيخت و همگي مسلمانان براي اين كه دنياي استكبار قدرت اسلام را در برابر اين گونه طرح‌هاي شيطاني ببيند تصميم گرفتند كه اقدامات ضد استكباري خود را عملا نشان بدهند.
  ما پس از محكوم كردن اين نقشه استكباري و شيطاني، اين حقيقت را اخطار مي‌كنيم كه در صورت تحقق اين امر، ما اوباما و همفكران صهيونيست مسيحي او را مجرم مي‌شناسيم و آن‌ها را مسوول عواقب اين امر مي‌دانيم.
  هرگز اجازه نمي‌دهيم كتابهاي آسماني سوزانده شود
  آيت‌الله ‌العظمي مكارم شيرازي نيز با اشاره به پيشنهاد كشيش آمريكايي اظهار كرد: جالب است كه تمام كليساهاي دنيا بر ضد اين تصميم كشيش موضع گرفتند و اعلام كردند كه اين كاري احمقانه است.
  وي با نادان خواندن اين كشيش مسيحي افزود: آنهايي كه داستان 11 سپتامبر را به وجود آوردند يك اقليت ناچيز از مسلمانان بر وهابيون بودند كه ما آنها را از خود نمي‌دانيم. حال چرا بايد اقدام اين عده را به همه مسلمانان نسبت داد.
  وي ادامه داد: اسلام به ما اجازه ترور نمي‌دهد چه مسلمان و چه غير مسلمان باشد و اگر اين عامل وهابيت در منطقه پا نگرفته بود امروز اكثر دنيا مسلمان شده بودند.
  اين مرجع تقليد خطاب به اين كشيش مسيحي گفت: شما اگر قرآن را آتش بزنيد كه مطمئنيم اين كار را نمي‌كنيد ما به حضرت موسي و عيسي احترام مي‌گذاريم و تورات و انجيل را از سوي خدا مي‌دانيم و براي آنها حرمت قائليم.
  مكارم شيرازي اضافه كرد: با وجود تحريفاتي كه در اين كتابها ايجاد شده است ولي ما هرگز اجازه نمي‌دهيم اين كتابهاي آسماني سوزانده شود و بي‌احترامي به انبياي الهي صورت بگيرد. شما آن كار را انجام دهيد و ما هم اين احترام را مي‌گذاريم كه دنيا خود قضاوت مي‌كند كه حق با كيست.
  اهانت به قرآن، اهانت به همه انبياست
  به گزارش ايسنا، همچنين آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني به پاپ و حکومت آمريکا نسبت به عواقب سوزاندن نسخه‌هايي از قرآن کريم هشدار داد.
  در پيام اين مرجع تقليد آمده است:
  بسم الله الرحمن الرحيم
  خبر موحش تصميم يکي از کليساهاي آمريکا براي سوزاندن نسخه‌هايي از قرآن مجيد، عمق شرارت و خباثت و عداوت با ارزش‌هاي عالي انساني و مکتب انبيا، و سوء تعليم و تربيت کليساي معاصر را به جهانيان اعلام مي‌کند. قرآن مجيد، يگانه کتابي است که از پيامبران اديان ابراهيمي به بزرگي ياد مي‌کند و همه را به ايمان و اعتقاد به آنان دعوت مي‌نمايد:
  قُولُواْ آمَنَّا بِاللّهِ وَمَآ أُنزِلَ إِلَيْنَا وَمَا أُنزِلَ إِلَي إِبْرَاهِيمَ وَإِسْمَاعِيلَ وَإِسْحَقَ وَيَعْقُوبَ وَالأسْبَاطِ وَمَا أُوتِيَ مُوسَي وَعِيسَي وَ مَا أُوتِيَ النَّبِيُّونَ مِن رَّبِّهِمْ لاَ نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِّنْهُمْ وَنَحْنُ لَهُ مُسْلِمُونَ (بقره/‌136)
  کتابي است که بشريت را به سلم و صلح و مهر و رحمت مي‌خواند و مردم دنيا را به شعار «بسم الله الرحمن الرحيم» به سوي رحمت مي‌خواند؛ کتاب مقدسي که يگانه برهان حقانيت انبياء سلف و دعوت‌هاي آسماني است.
  اگرچه بيش از يک ميليارد و پانصد ميليون نفر، امروز اين کتاب عظيم را کتاب دين و دستورالعمل فکر و عقيده و عبادت و اخلاق و تربيت و روابط مردم مي‌دانند اما همه محققان و قرآن‌پژوهان از ملل مختلف تصديق کرده‌اند که قرآن براي همه مقدس است و هر انسان بيدار و آگاه بايد در برابر قداست و استحکام هدايت‌هاي آن سر تعظيم فرود آورد و آن را کتاب و دستورالعمل همه اقوام و ملل قرار داد.
  تصميم بر اهانت به چنين کتاب مقدسي، اهانت به همه مقدسات و اهانت به همه انبيا مخصوصا ابراهيم، موسي و عيسي است و هم‌چنين توهين به مريم عذرا است که به عنوان بهترين و پاک‌ترين بانوي زمان خود او را معرفي نمود و به خطاب «ان الله اصطفيک و طهرک» مخاطب است.
  اينجانب هم‌زبان با يک ميليارد و نيم مسلمان و ساير مردم متمدن حقيقي جهان اين روح توحش بشري را محکوم مي‌کنم و خطرات بزرگ آن را براي بشريت و روشن شدن آتش فتنه‌هاي بزرگ اعلام مي‌دارم و به شخص پاپ و ساير روساي مسيحي هشدار مي‌دهيم اگر چنين حادثه فجيع و غير انساني در امريکا اتفاق بيفتد حکومت امريکا و شخص رييس جمهور اوباما را مسئول و مستحق محاکمه و بازخواست مي‌دانيم و بايد بدون فوت وقت اين کشيش، دستگير و کليساي آن براي هميشه تعطيل گردد.
  نور نبوت با دهن کجي بعضي از کشيش‌نماهاي سفيه خاموش نخواهد شد
  آيت الله جوادي آملي نيز با انتشار بيانيه‌اي هرگونه بي حرمتي به ساحت قرآن را محکوم و از مسئولان غرب خواست مانع کارهاي نابخردانه کشيش جسور مسيحي شوند.
  در بيانيه اين مفسر قرآن كريم آمده است:
  بسم الله الرحمن الرحيم و اياه نستعين
  عيد سعيد فطر را که ذخيره حضرت ختمي نبوت (صلي الله عليه و آله و سلم) و مايه وحدت امت اسلامي است به عموم مسلمانان تهنيت و موحدان جهان را به توحيد ناب دعوت مي‌كنم و برخي از مدعيان مسيحيت را نصيحت مي‌كنم که هرگز نور نبوت با دهن کجي بعضي از کشيش نماهاي سفيه خاموش نخواهد شد و از مسئولان غرب خواهانم که مانع کارهاي نابخردانه کشيش جسور شوند.

 5. #5

  موج گسترده محکومیت هتک حرمت قرآن کریم در ایران  سیاست - با گذشت دو روز از هتک حرمت به کلام‏الله مجید، موج گسترده‎ای از محکومیت این اقدام تاسف برانگیز در کشورمان به پاخواسته است.
  موجی که با موضع‎گیری مقامات ارشد نظام، نمایندگان مجلس، اعضای هیات دولت و دیگر مقامات کشوری و لشگری به پا خواست و با همراهی مردمی در راهپیمایی‏های اعتراضی در سراسر کشور بویژه در مقابل سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در تهران ادامه یافت.
  البته اوج خشم ملت ایران را در راهپیمایی روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه در سراسر کشور شاهد خواهیم بود. شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای از عموم ملت ایران اسلامی دعوت کرد تا با برگزاری تظاهرات اعتراض‌آمیز علیه اهانت به ساحت قدسی قرآن کریم، در صفوفی متحد و یکپارچه ضمن محکوم کردن اقدامات دین ستیزانه عوامل صهیونیستی، شناسایی و مجازات عوامل اصلی را که مطالبه همه مسلمانان جهان از دولت آمریکا و سیاستمداران آن است، خواستار شوند.
  به گزارش خبرآنلاین جدول ذیل به تجمیع نظرات مقامات کشور در محکوم کردن اقدام موهون هتک حرمت قرآن کریم پرداخته است. ریشه یابی این اقدام مذبوحانه و درک ارتباط آن با اندیشه‏های صهیونیستی را در کلام رهبرمعظم انقلاب شاهد بودیم.
  وجه مشترک تمامی این موضع‏گیری‎ها، فراخوان برای پاسخ متحد و مشترک تمامی مسلمانان جهان است تا اسلام ستیزان را متوجه عواقب شوم اقدام کریه‎شان کنند.

 6. #6

  خشم شهروندان عربستانی از اهانت به قرآن كريم در اين كشور
  گروه بين‌الملل: انتشار خبر كشف بيش از 200 نسخه قرآن كريم در ميان انبوهی از زباله‌ در استان طائف عربستان با خشم و اعتراض شهروندان اين كشور مواجه شد.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی «arabianbusiness»، اعضای هيئت امر به معروف و نهی‌ از منكر عربستان ديروز، 9 فروردين‌ماه، از كشف بيش از 200 نسخه قرآن كريم در ميان انبوهی از زباله‌ در استان طائف اين كشور خبر دادند كه انتشار اين خبر، خشم و عصبانيت شهروندان اين كشور را به دنبال داشت.
  يكی از اعضای هيئت امر به معروف و نهی از منكر در استان طائف، اين نسخه‌های قرآن را متعلق به يكی از مدارس ابتدايی منطقه طائف دانست.
  هيئت امر به معروف و نهی از منكر عربستان در نظر دارد، به منظور انجام اقدامات قانونی لازم، يك سند رسمی در اين زمينه تدوين كند و انتظار می‌رود كه تحقيقات لازم در اين زمينه را از اداره آموزش و پرورش منطقه طائف به عمل آورد.
  گفتنی است، در مركز دفن زباله استان طائف بيش از 200 نسخه قرآن كريم كشف شد كه برخی از اين نسخه‌ها تفسير جزء عم قرآن ويژه مدارس و برخی كتب دينی ويژه مدارس ابتدايی به همراه نسخه‌های از كل قرآن كريم بود كه بر روی آن نام دانش‌آموزان يكی از مدارس ابتدايی طائف نوشته شده بود.

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •