تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1

  بالغ بر 300 فيلم سينمايی و سريال از قرآن قابل استخراج است
  حميد محمدی:
  بالغ بر 300 فيلم سينمايی و سريال از قرآن قابل استخراج است
  گروه فعاليتهای قرآنی ایکنا: حجت‌السلام «حميد محمدی» در جمع خبرنگاران استان يزد امروز 21 اسفند‌ماه جاری اظهار كرد: بالغ بر 300 فيلم سينمايی و سريال می‌توان از قرآن استخراج و توليد كرد و اين درحاليست كه در حاضر كمتر از 10 مورد آن ساخته شده است.
  به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)شعبه يزد؛ حجت‌الاسلام والمسلمين «حميد محمدی» رييس مركز تبليغ و ترويج فعاليت‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در يزد با اشاره به برگزاری جشنواره‌هايی كه در سال 89 در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در مركز تبليغ و ترويج فعاليت‌های قرآنی انجام گرفته است، از جمله اين برنامه‌ها را برگزاری جشنواره «آيات» عنوان كرد و افزود: با توجه به فرهنگ بسيار غنی كشور و بر اساس محتوای بی‌نظير و خمير مايه خود قرآن و فرهنگ تشيع، تاكنون از ارائه اين فرهنگ قوی و غنی در قالبهای هنری به شدت غفلت كرده بوديم.
  وی ادامه داد: صدها عبارات ناب و گزاره‌های مورد نياز جهان معاصر در قرآن كريم و معارف اهل بيت عليهم السلام وجود دارد كه هم خود از آن بی‌بهره هستيم و هم به ديگران در جهان ارائه نكرديم و اين بدان معناست كه از قالبهای هنری و رسانه‌ها برای ارائه آن بهره كافی را نبرديم.
  محمدی بيان كرد: در حال حاضر در كشور در زمينه توسعه فرهنگ قرآنی در سه رشته آموزش، پژوهش و تبليغ و ترويج فعاليت انجام می‌شود.
  وی از محورهای حوزه تبليغ و ترويج را هنرهای نمايشی عنوان كرد و افزود: اگر به طور متوسط 100 فيلم بلند خوب در كشور توليد شود جايگاه فيلم قرآنی بسيار در اين آمار كم است. به طوريكه در 32 سال گذشته كمتر از تعداد انگشتان دو دست فيلم قرآنی ساخته شده و اين در حاليست كه همه اعتراف می‌كنند كه موثرترين و پرفروش ترين فيلمها، فيلمهای قرآنی هستند.
  حجت‌الاسلام محمدی در ادامه از جمله اين فيلمهای پر فروش قرآنی را «ملك سليمان»، «مريم مقدس» و يوسف پيامبر نام برد گفت: علاوه بر فروش بسيار بالای آن در ايران اين فيلم در بر اساس پيش بينی‌ها بالغ بر 100 ميليون بيننده در چين و به همين مقدار بيينده در آمريكای لاتين و شمالی خواهد داشت.
  وی در ادامه با اشاره به سريال حضرت يوسف گفت: جدا از بحث هنر فيلمی كه چندان فاخر نبود و تئاتری بود كه جنبه‌های فيلمی در آن آمده است؛ اما به دليل بهره‌مندی از محتوای قرآنی با پخش آن در خاورميانه بر اساس تحقيقی عنوان شد سطح معنويت ارتقاء يافته است.
  محمدی قائم مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی در دامه گفت: بالغ بر 300 فيلم سينمايی و سريال می‌توان از قرآن استخراج و توليد كرد و اين در حاليست كه در حال حاضر كمتر از 10 مورد آن ساخته شده است.
  وی در ادامه اظهار اميدواری كرد: فيلم «موسی پيامبر» و «ملك سليمان 2 و 3» نيز به زودی ساخته شود.
  وی در ادامه با اشاره به انجام فعاليت‌های خوب قرآنی در دولت نهم اظهار كرد: در اين مدت در زمينه تبليغ و ترويج كمتر كار شد و از ابتدای دولت دهم با يك برنامه‌ريزی جامع و اصولی تلاش شده است در زمينه تبليغ و ترويج فعاليت‌های قرآنی اقدامات چشمگيری انجام گيرد كه در اين راستا می‌توان به برگزاری منظومه جشنواره قرآنی آيات با برگزاری 22 جشنواره شامل 10 جشنواره بين‌المللی و 12 جشنواره ملی اشاره كرد.
  وی در ادامه به برگزاری جشنواره صنايع دستی با مضامين قرآنی در يزد در قالب منظومه جشنواره آيات اشاره كرد و گفت: مقرر شده است اين جشنواره به صورت دو سالانه در يزد با توجه به داشتن زمينه‌های خوب صنايع دستی و التفات مسئولين آن برگزار شود.
  وی با بيان اين مطلب كه از بخشهای جشنواره آيات را می‌توان به خط و خط نگاری در شيراز، نرم افزارهای قرآنی در قم، عكس قرآنی در گيلان سه جشنواره گرافيك، كاريكاتور و حجمی قرآنی در گرگان، فيلمنامه‌نويسی، وبلاگ‌نويسی، بلوتوث‌های قرآنی، شعر و نغمات قرآنی، شعر قرآنی به زبان عربی در خوزستان با مشاركت همه كشورهای منطقه و ... افزود: بالغ بر يكصد هزار اثر به جشنواره آيات ارسال شده است.
  وی در ادامه گفت: برخی از اين جشنواره‌ها به صورت بين‌المللی و با حضور كشورهای مختلف برگزار شد.
  محمدی ادامه داد: نهضت بزرگ هنرهای قرآنی در قالب 22 جشنواره در سال 89 كليد خورد و در نظر داريم در سال 90 به توسعه جشنواره‌ها به لحاظ كمی و كيفی بپردازيم.
  وی در ادامه به اهداف اين مركز در انجام اينگونه فعاليت‌ها پرداخت و از جمله اين اهداف را تبيين مفاهيم قرآنی و تربيت نيروهای قرآنی هنرمند، ايجاد ارتباط ناگسستنی بين هنرمندان و قرآن و هنرمند كردن قرآنيان و قرآنی كردن هنرمندان عنوان كرد.
  وی ادامه داد: اگر اين ارتباط برقرار نشود آينده بسيار خطرناكی با اين هجمه بزرگ شبكه‌های ماهواره‌ای در انتظار ماست و اگر ما نتوانيم سطح مناسبی از جذابيت بصری در ارائه مكتب حق خود داشته باشيم در جنگ بزرگ رسانه‌ای مغلوب خواهيم شد.
  وی در پايان نقطه وحدت بين جهان اسلام را قرآن عنوان كرد و افزود:اگر با قرآن به وحدت برسيم اين وحدت اصولی است.
  همچنين در اين جلسه «محمود عاليشوندی» مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان يزد در سخنانی از برگزاری جشنواره صنايع‌دستی با مضامين قرآنی در يزد ابراز خرسندی كرد و افزود: اين جشنواره به صورت ملی در قالب جشنواره آيات در يزد برگزار شد و از آغاز تا انجام اين جشنواره كمتر از يك سال و در حدود 10 ماه می‌گذرد كه اين زمان برای برگزاری چنين جشنواره‌ای بسيار كم است اما اين اعجاز خود قرآن بود كه در اين زمان كم توانستيم اين جشنواره را برگزار كنيم.
  وی در ادامه با تشكر از عنايت دولت دهم و حجت‌الاسلام حميد محمدی در حمايت از موسسات قرآنی گفت: برای اولين‌بار از موسسات قرآنی استان يزد به اندازه تمام سالهای گذشته حمايت شده است. چه موسساتی كه مستقيما با اداره ارشاد كار می‌كنند و چه موسسات قرآنی ديگر.
  وی همچنين ادامه داد: حمايت معنوی ايشان نيز از موسسات قرآنی بسيار بوده است به طوريكه در سال‌جاری اين سومين سفر حجت‌الاسلام محمدی به يزد است.
  وی در پايان تصريح كرد: با وجود پتانسيل بسيار خوب قرآنی در يزد می‌توان استان يزد را استان نمونه قرآنی در كشور كرد.
  در ادامه همچنين «غلامحسين دشتی» معاون سياسی و امنيتی استاندار يزد كه در اين جلسه حضور داشت در سخنانی به ظرفيت استان يزد در امور قرآنی و پيشنيه قرآنی استان با حضور پررنگ مكتب خانه‌ها پرداخت و گفت: برگزاری جشنواره‌های مختلف قرآنی اين نويد را می‌دهد كه جان مايه همه فعاليت فرهنگی كشور را مفاهيم قرآنی تشكيل می‌دهد.
  وی در ادامه به گسترش همه بخشهای فرهنگی كشور با دو مولفه مردمی بودن و در قالب هنر اشاره كرد و گفت: در زمينه فعاليت‌های قرآنی اين دو مولفه به خوبی وجود دارد.

 2. صلوات و تشکر


موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/11/29, 08:15 قبل از ظهر
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/06/21, 11:09 بعد از ظهر
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/03/10, 11:18 قبل از ظهر
 4. ✿✿✿ رونمايی از تابلوی «پرچمدار حق»، (حضرت عباس علیه السلام) - اثر جدید استاد فرشچيان
  توسط یا اباصالح المهدی ادرکنی در تالار اهل بیت(ع) و قرآن
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/09/23, 10:30 قبل از ظهر
 5. برپايی دومین نمايشگاه دستاوردهای قرآنی و حديثی جامعة‌ المصطفی(ص) در قم
  توسط شهروند قرآنی در تالار المپیاد بین المللی قرآن و حدیث
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 1389/09/02, 08:56 قبل از ظهر

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •