گروه اجتماعی ایکنا: مسئول سازمان بسيج سازندگی با اشاره به اينكه عمده گروه‌های دانشجويی كه در مناطق محروم حضور پيدا می‌كنند، يكی از اصلی‌ترين فعاليت‌هايشان آموزش قرآن است، اظهار كرد: توسعه فرهنگ قرآنی رويكرد حركت‌های جهادی است.
سردار مجيد خراسانی، مسئول سازمان بسيج سازندگی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با بيان اين مطلب گفت: اتفاق مباركی كه سال‌ جاری در حركت‌ها رخ داد، حضور مبلغان در اردوهای جهادی بود.
وی با اشاره به اينكه در سال‌های قبل مبلغان عمدتا برای انجام كار فرهنگی به‌طور مستقل و تحت پوشش سازمان‌های مختلف به مناطق محروم اعزام می‌شدند، افزود: تركيب كار خدمات‌رسانی و فرهنگی با حضور مبلغان كار نويی است كه امسال در بسيج سازندگی انجام شده و اميدواريم اين حركت در ايام تعطيلات نوروز هم به‌صورت گسترده صورت گيرد.
سردار خراسانی با بيان اينكه در بحث اردوهای جهادی عيد نوروز استقبال فوق‌العاده بوده است، اظهار كرد: اگر اين اردوها در سال قبل تنها با حضور دانشجويان برگزار می‌شد، اما امروز مفتخريم كه بگوييم برای شركت در اين مرحله از اردوها مراجعات زيادی از حوزه‌های علميه و مساجد و مدارس به دست ما رسيده است.
مسئول سازمان بسيج سازندگی با اشاره به اينكه حداقل 10 هزار دانشجو عيد نوروز امسال در اردوهای جهادی حضور می‌يابند، بيان كرد: همچنين حضور 2 هزار طلبه و ساير اقشار در اين ايام در مناطق محروم كشور حضور به‌هم می‌رسانند؛ اين در حالی است كه 200 دانشگاه در 23 استان كشور برای حمايت از اين اردوها اعلام امادگی كرده‌اند.
وی در پايان با تأكيد بر اينكه توسعه فرهنگ قرآنی رويكرد حركت‌های جهادی است، گفت: به‌طور قطع اساس حركت‌های جهادی فرهنگی است و عمده گروه‌های دانشجويی كه در مناطق محروم حضور پيدا می‌كنند، يكی از اصلی‌ترين فعاليت‌هايشان آموزش قرآن، احكام و نيازمندی‌های دينی به اقشار مختلف در روستاهاست.