تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
 1. #1

  ◇◈ یهود در قرآن
  آياتى ازقرآن کريم براى شناخت بدذاتى يهود و بنى اسرائيل لجوج که به گذشته ننگين قوم شان چنين بيهوده افتخار مى کنند .در این تاپیک برای در ک بهتر، آیات را به صورت سوال و پرسش قرار داده ایم


  گمراه ترين مردمى که مورد لعنت و غضب خدا قرار گرفتند کدا مند؟ و بدترين پاداش آنها چه خواهد بود؟

  بگو، اى پيغمبر آيا شما را آگاه سازم که کدام قوم را نزد خداى (منتقم) بدترين پاداش ها است؟ کسانى را که خدا بر آ نها لعنت و غضب کرد و آنان را به ميمو ن و خوک تبديل نمود..... (سوره مائده،آيه 60)

  خداوند درباره سنگدلى يهود چه مى فرمايد؟

  قلب هاى شما سخت شده مانند سنگ يا سخت تر از آن که از بعضى سنگ ها نهرها جارى شود و بعضى سنگ ها شکافته شود و از آن آب بيرون آيد و بعضى از ترس خدا فرود آيند... و خدا از آنچه مى کنيد آگاه است. (سوره بقره،آيه 74)

  خداوند درباره تمايل نداشتن يهود به اسلام چه مى فرمايد؟

  آيا طمع داريد يهودى ها به دين شما بگروند؟ در حالى که بعضى از آنها کلام خدا را شنيده و بدلخواه خود تحريف مى کنند با آن که در کلا م خدا تعقل کرده و معنى آن را کاملاً دريافته اند. (سوره بقره،آيه 75)

  يهود و منافقين براى مسلمانان چه آرزو مى کنند و از خوشحالى مسلمين چه حالى پيدا مى کنند؟

  اگر براى شما مسلمين خوشحالى پيش آيد از آن بدحال مى شوند ولى اگر حادثه ناگوارى پيش آيد به آن خوشحا ل مى شوند اما اگر شما صبر پيشه کنيد و پرهيزکار باشيد از مکر و عداوت آ نان به شما آسيبى نرسد که همانا خداوند بر آنچه مى کنند محيط و آگاه است. (سوره آل عمران،آيه 120)

  دوستى با قومى که مورد غضب خدا قرار گرفته اند چگونه است؟ چرا؟

  اى اهل ايمان هرگز قومى را که خدا بر آ نان غضب کرده يار و دوستدار خود نگيريد که آ نها از عالم آخرت بکلى مأيوس اند چنان که کافران از اهل قبور نوميدند.(سوره ممتحنه،آ يه 13)
  ویرایش توسط مرادی نسب : 1389/12/18 در ساعت 04:17 بعد از ظهر

 2. #2

  یهود در قرآن
  آيا آن کس که واقعاً مومن است هيچ وقت با دشمنان خدا و پيامبر دوستى مى کند؟ چرا؟

  هرگز مردمى که به خدا و قيامت ايمان آورده اند را نخواهى ديد که با د شمنان خدا و پيامبر دوستى کنند هر چند پدر يا فرزند و يا برادر و خويشانشان باشد چون خدا در قلب هاى آنان نور ايمان نگا شته و با روح قدسى تأييدشان کرده ..... و اينان حزب خدايند بدانيد حزب خدا رستگارند. (سوره مجادله،آيه 22)

  خداوند نتيجه دوستى با کافران را چگونه بيان مى فرمايد؟

  هرگاه آنها بر شما تسلط يابند باز همان د شمن ديرينند هر چه بتوانند به دست و زبان بر دشمنى با شما مى کوشند و چقدر دوست مى دارند که شما کافر شويد. (سوره ممتحنه، آيه 2)

  خداوند در قرآن چه کسانى را به درازگوش تشبيه کرده؟ چرا؟

  كسانى كه مكلف به تورات شدند ولى حق آن را ادا نكردند، مانند درازگوشى هستند كه كتابهايى حمل مى‏كند،[آن را بر دوش مى‏كشد اما چيزى از آن نمى‏فهمد]! گروهى كه آيات خدا راانكار كردند مثال بدى دارند، و خداوند قوم ستمگر را هدايت نمى‏كند! (سوره جمعه،آيه 5)

  خداوند چرا مؤمنين را نهى مى کند که از غير مسلمانان دوست صميمى و همراز نگيريم؟

  اى اهل ايمان از غير هم دينان خود دوست صميمى همراز نگيريد چه آن که آنان که به غير دين اسلام هستند از خلل و فساد در کار شما ذره اى کوتاهى نکنند و مى خواهند شما در رنج و سختى باشيد دشمنى شما را بر زبان هم آ شکار مى سازند اما آنچه در دل پنهان ميکنند بيش از آن است که بر زبان آشکار مى کنند ما آيا ت خود را آشکارا گفتيم اگر عقل به کار بنديد. (سوره آل عمران،آيه 118)

  10 ـ چه دلايلى بر اين که امت اسلام بهترين امت اند و اکثر غير مسلمانان فاسقند؟

  يکى اين که امر به معروف و نهى از منکر مى کنند ديگر اين که به خدا ايمان مى آورند( مسلمانان حقيقي) اگر اهل کتاب هم ايمان مى آورند براى شان چيزى بهتر از اين نبود اما بعضى مؤمنند و اکثرشان فاسق و بدکارند. (سوره آل عمران،آيه 110)

 3. #3

  یهود در قرآن
  11ـ خداوند به مؤمنين در مقابل دشمنى اهل کتاب چگونه دلدارى و اميدوارى مى دهد؟

  هرگز آسيب زياد نمى توانند به شما برسانند مگر اين که اندکى شما را بيازارند و اگر به کارزار شما بيايند از جنگ خواهند گريخت و از اين پس هيچ وقت منصور نخواهند بود (آل عمران،آيه 111)


  12ـ خداوند درباره بدبختى اهل کتاب چه مى فرمايد؟ و علت آن را چه چيز معرفى مى کند؟

  آنها محکوم به ذلت و خوارى هستند به هر جا متوسل شوند مگر اين که به دين خدا و عهد مسلمين در آيند و آنان پيوسته اسير بدبختى و ذلت شدند زيرا به آيات خدا کافر شده و پيغمبران حق را به ناحق کشتند که اين نافرمانى و ستمگرى کار هميشه آنها است (سوره آل عمران، آيه 112)


  13ـ بنى اسرائيل چرا و به زبان کدام پيامبران مورد لعنت قرار گرفتند؟

  كافران بنى اسرائيل‏، بر زبان داوود و عيسى بن مريم‏، لعن [و نفرين‏] شدند! اين به خاطر آن بود كه گناه كردند، و تجاوز مى‏نمودند. آنها از اعمال زشتى كه انجام مى‏دادند، يكديگر را نهى نمى‏كردند؛ چه بدكارى انجام مى‏دادند! (سوره مائده،آيات 79ـ 78)


  14ـ دشمن ترين مردم به مسلمانان چه کسانى هستند؟

  و هر زمان آياتى را كه بر پيامبر [اسلام‏] نازل شده بشنوند، چشم هاى آنها را مى‏بينى كه [از شوق‏،] اشك مى‏ريزد، به خاطر حقيقتى كه دريافته‏اند؛ آنها مى‏گويندپروردگارا ! ايمان آورديم‏؛ پس ما را با گواهان [و شاهدان حق‏، در زمره ياران محمد] بنويس‏! (سوره مائده، آيه82)


  15ـ وقتى به يهود گفته شد که به قرآن ايمان بياوريد چه جواب دادند و خداوند چه فرموده؟

  پاسخ دادند ما به توراتى که بر ما نازل شده ايمان آورديم و به غير آن کافر مى شوند در صورتى که قرآن حق است و تصديق کننده تورات است بگو اگر راست مى گوئيد و اگر مؤمن بوديد چرا پيامبران گذشته را مى کشتيد؟ (سوره بقره،آيه91)

 4. #4

  یهود در قرآن
  16ـ خداوند در مورد يهودى هاى عوام و کسانى که براى مال دنيا تورات تقلبى مى نويسند چه مى فرمايد؟

  دسته اى از آنها بى سوادهايى هستند که از کتاب (تورات) اطلاعى ندارند جز مطالب دروغى (که پيشوايان شان افترا بسته اند) و فقط گمان مى کنند (مى دانند) پس واى بر آن کسانى که با دست خود چيزى به نام کتاب تورات از خود مى نويسند و مى گويند اين از طرف خدا است تا آن را به بهائى اندک بفروشند پس و اى بر آنها از آنچه نوشته اند و آنچه بدان کسب مى کنند (سوره بقره،آيه 78ـ 79)


  17ـ حضرت موسى چند روز براى دريافت وحى از بنى اسرائيل جدا شد و در اين مدت آنها چه خطاى بزرگى کردند؟

  به موسى چهل شب وعده داديم براى نزول وحى و شما در غياب او گوساله پرست شديد (سوره بقره،آيه 51)


  18ـ به دستور خداوند بنى اسرائيل براى توبه از گوساله پرستى چه کردند؟

  گفتيم براى توبه از گوساله پرستى به کشتن يکديگر تيغ بکشيد که اين باعث پذيرش توبه شما شود (سوره بقره،آيه54)


  19ـ خداوند درباره صبر نکردن بنى اسرائيل به غذاى آسمانى چه فرمود؟

  وقتى به موسى گفتيد ما به يک نوع غذا صبر نداريم خيار و پياز و سير و عد س مى خواهيم موسى گفت آيا غذاى بهتر را به پست تر ترجيح مى دهيد؟ (سوره بقره،آيه61)


  20ـ چرا ذلت و خوارى بر بنى اسرائيل مقدر شد؟

  ذلت و خوارى بر يهود حتمى شد زيرا آنها آيات خدا را تکذيب کردند و پيامبران را به ناحق کشتند و راه نافرمانى و ستمکارى پيش گرفتند.(سوره بقره،آيه 61)

 5. #5

  یهود در قرآن
  21ـ خداوند درباره بوزينه شدن عده اى از بنى اسرا ئيل چه مى فرمايد؟

  حتماً دانسته ايد آن گروه را که در روز شنبه تعدى کردند گفتيم بوزينه شويد و اين عذاب را بر آنها عقوبت و برآيندگان آنها عبرت و براى پرهيزکاران موعظه قرار داديم. (سوره بقره،آيه 65ـ66)

  22ـ خداوند درباره اين که يهود از هواى نفس خود پيروى مى کنند نه از پيامبران چه مى فرمايد؟

  به موسى کتاب داديم از پى آن پيا مبرانى فرستاديم به عيسى معجزات روشن داديم و با روح القدس تقويت و تأييدش کرديم .... آيا پس هر پيغمبرى از طرف خدا دستورى برخلا ف هواى نفس شما بياورد تکبر مى کنيد؟ بعضى را تکذيب مى کنيد و بعضى را به قتل مى رسانيد؟ (سوره بقره، آيه 87)

  23ـ خداوند براى چه بنى اسرائيل را لعنت کرد؟

  اينان گفتند قلب هاى ما غفل شده (به مسخره گفتند در غفلت است و چيزى از سخنان پيامبر نمى فهميم) اين طور نيست بلکه خدا بر آنها لعنت کرده به خاطر کفرشان و اهل ايمان در ميان شان بسيار کم است.(سوره بقره،آيه 88)

  24ـ بنى اسرائيل که منتظر آمدن قرآن و پيامبر اسلام (پيامبر آخرالزمان) بودند بعد از آمدن قرآن و پيامبر چه کردند؟

  وقتى قرآن از طرف خدا نازل شد که تورات را تصديق مى کرد خوب هم شناختند که اين همان کتابى است که خداوند قبلاً در تورات و انجيل وعده داده است اما کفر ورزيدند (قبلاً بنى اسرائيل آمدن اين پيامبر را به مردم وعده مى دادند و از سرزمين هاى ديگر بنا به پيام تورات به مدينه هجرت کردند.) (سوره بقره،آيه 89)

  25ـ خداوند نتيجه سرکشى از قبول قرآن و پيامبر اسلام را توسط يهود چه فرموده؟

  بدمعامله اى کردند با خودشان که کفر ورزيدند به قرآن و ستمگرى پيش گرفتند که چرا به پيا مبر اسلام (که از غير يهود است) وحى شده و غضبى علاوه بر غضب سابق براى خود فراهم کردند و بر کافران عذاب دردناکى است. (سوره بقره،آيه 90)

 6. #6

  یهود در قرآن
  26ـ خداوند درباره دشمنى يهود با جبرئيل چه فرموده؟

  بگو هر که با جبرئيل دشمن است با خدا دشمن است زيرا او به فرمان خدا قرآن را به قلب پاک تو رسانيد و آن گواه راستى ساير کتاب هاى آسمانى است و باعث هدايت و بشارت مؤمنين. هرکس با خدا و فرشتگان و پيامبران و جبرئيل و ميکائيل دشمن است کافر است و خدا دشمن کافران. (گويا مى گفتند چرا جبرئيل وحى خدا را براى يهود نياورده) (سوره بقره،آيه 97)

  27ـ به فرموده خداوند چه کسانى به آيات خدا کفر مى ورزند؟

  ما به تو آيات روشن فرستاديم اما کفر نمى ورزند به آن مگر فاسقان (سوره بقره،آيه99)


  28ـ چه شد که خداوند به مسلمين فرمود به جاى راعنا از جمله انظرنا استفاده کنند؟

  اى مؤمنين نگوئيد راعنا (رعايتمان کن) بگوئيد انظرنا (بنگرما را) و گوش کنيد و براى کافران عذاب درد ناک است.(چون يهود عنود حتى از اين جمله ساده گوئى مسلمانان نيز سوء استفاده مى کردند) (سوره بقره،آيه104)


  29ـ خداوند درباره اين که:تا به آيين يهود و نصارا درنيايى از تو راضى نمى شوند؛ به پيامبر اسلام چه فرمود؟

  يهود و نصارا هرگز از تو راضى نخواهند شد مگر اين که از آيين آنها پيروى کنى که اگر آن را از تو خواستند (اظهار کردند) بگو راهى را که خدا نشان دهد همان تنها راه حق است اما اگر از راه آنها پيروى کنى بعد از آن که حق را يقين کردى ديگر خدا يار و ياور تو نخواهد بود. (سوره بقره،آيه120)


  30ـ خداوند درباره آشکار کرد ن آنچه از تورات و انجيل پنهان مى کنند به اهل کتاب چه ميفرمايد؟


  اى اهل کتاب رسول ما آمد تا حقايق و احکام بسيارى از آنچه از کتاب آسمانى (تورات و انجيل) را پنهان مى داريد براى شما بيان کند و از سر بسيارى (ازخطاهاى شما) در گذرد همانا از جانب خدا براى هدايت شما نورى عظيم و کتابى به حقانيت آشکار آمد.(سوره مائده،آيه 15)

 7. #7

  یهود در قرآن
  31ـ در اين زمان تنها دين مورد قبول خدا در ميان مردم کدام است؟

  هرکس غير از اسلام دينى اختيار کند هرگز از وى پذيرفته نيست و او در آخرت از زيان کاران است.(سوره آل عمران،آيه 85)

  32ـ آيا همه اهل کتاب يکسان هستند؟ خداوند درباره اهل کتاب مؤمن چه مى فرمايد؟

  همه اهل کتاب يکسان نيستند طايفه اى از آنها در دل نسبت به تلاوت آيات خدا و نماز و طاعت حق مشغولند به خدا و روز قيامت ايمان مى آورند و امر به معروف و نهى از منکر مى کنند و درنيکوکارى مى شتابند و آنها خود مردمى نيکو کارند.(سوره آ ل عمران،آيه 114)

  33ـ خداوند درباره اين که نبايد کسى را فرزند خدا بناميم و اين که اين کار چقدر زشت است چه فرموده؟

  کافران گفتند که خداى رحمان فرزندى برگرفته. اى کافران همانا سخنى بسيار زشت و منکر به زبان آورديد. نزديک است از اين سخن زشت (وپندار باطل) آسمان ها از هم فرو ريزد و کوهها متلاشى شوند. چرا براى خدا فرزند دعوى کرديد؟ در صورتى که هرگز خدا را فرزند داشتن سزاوار نخواهد بود.بلکه هيچ موجودى در آسمان ها و زمين نيست جز اين که خدا را بنده فرمانبردار است. (سوره مريم،آيه 88- 93)

  34ـ خداوند درباره کسانى که مى خواهند با کردار زشت شخصيت کسب کنند چه مى فرمايد؟

  اى پيامبر خيال نکنى آنها که به کردار زشت خود شاد هستند و دوست دارند مردم آنها را به اوصاف پسنديده که ندارند ستايش کنند و گمان مدار که از عذاب خدا رهائى دارند که آنها را عذاب دردناک خواهد بود. (سوره آل عمران،آيه 188)


  35ـ خداوند درباره نسبت نارواى "فرشتگان دختران خدا هستند" چه مى فرمايد؟

  آيا خدا شما را به داشتن پسر برگزيده و فرشتگان را دختر خود قرار داده؟ اين گفتار شما بسيار افتراى عظيم و گناه بزرگى است. (سوره بنى اسرائيل،آيه 40)

 8. #8

  یهود در قرآن
  36ـ چه وقت خدا نعمتى را که به قومى داده تغيير مى دهد؟


  حکم ازلى خدا اين است که خدا نعمتى که به قومى عطا کرد تغيير نمى دهد تا وقتى که آن قوم حال خود را تغييردهند.(سوره انفال،آيه 53 )

  37ـ چرا خداوند بعضى چيزهائى را که حلال بود بر بنى اسرائيل حرام کرد؟

  به سبب ظلمى که يهود کردند به جهت اين که بسيارى از مردم را از راه خدا منع کردند به خاطر اين که ربا مى گرفتند (در صورتى که از ربا گرفتن نهى شده بودند) و هم براى اين که اموال مردم را به باطل مى خوردند. (سوره نساء،آيه 60ـ61)

  38ـ چه حيواناتى و اعضاى چه حيواناتى بر جهودان حرام شده؟ و چرا؟

  بر جهودها هر حيوان ناخن دار (مثل پرنده و غيره) را حرام کرديم و از گاو و گوسفندان هم پيه را حرام کرديم مگر آنچه بر پشت آنها است و يا بعضى روده ها يا به ا ستخوان ها آميخته است و آنها چون ستم کردند ما به اين حکم آنها را مجازات کرديم البته همه سخنان ما راست خواهد بود. (سوره انعام،آيه 146)

  39 ـ خداوند علاوه بر يد بيضا و عصاى موسى چه معجزات ديگرى براى نجات بنى اسرائيل از دست فرعونيان به حضرت موسى داد؟

  پس فرستادم بر آنها طوفان ملخ شپشک وزغ خون آن آيات آشکار فرستاديم باز طريق کبر و گردنکشى پيش گرفتند و قومى نابکار شدند. (سوره اعراف،آيه 133)

  40ـ بنى اسرائيل وقتى از دست فرعونيان نجات يافتند و به ساحل رسيدند چه تقاضاى زشتى کردند و موسى (ع) چه جوابى داد؟

  بنى اسرائيل را به ساحل رسانديم پس به قومى رسيدند که بت پرستى مى کردند گفتند اى موسى براى ما خدائى مثل خدايانى را که اين بت پرستان دارند مقرر کن موسى گفت شما سخت مردم نادانى هستيد خدايانى که اين بت پرستان دارند فانى است و عقايد آنان باطل است آيا غير خدا را به خدائى مى طلبيد در صورتى که خدا شما را بر عالميان (زمان موسي) برترى بخشيد.(سوره اعراف،آيه 138ـ140)

 9. #9

  یهود در قرآن
  41ـ خداوند به يهود و نصارائى که از پيامبر اسلام (پيامبر آخر الزمان) پيروى کنند چه مژده ميد هد؟

  آنان که پيروى کنند از رسول امى که در تورات و انجيلى که درد ست آنها است (نام و نشان و اوصافش) نگاشته مى آيند که آنها را امر به معروف و نهى از منکر خواهد کرد بر آنان هر طعام پاکيزه و مطبوع را حلال و هر پليد و منفور را حرام مى گرداند و احکام پر رنج و مشقتى را که (از جهل و هواى نفس) چون زنجير به گردن خود نهاده اند را بر مى دارد پس آنان که به او گرويدند و از او حرمت و غيرت نگهداشتند و يارى او کردند و نورى را که به او نازل شد پيروى کردند آن گروه به حقيقت رستگاران عالم اند.(سوره اعراف،آيه 157)

  42ـ خداوند درباره آرزوى يهود و نصارا و حسادت آنها درباره مسلمين چه مى فرمايد؟

  بسيارى از اهل کتاب آرزو دارند که شما را از ايمان به کفر بر گردانند زيرا به ايمان شما حساد ت مى ورزند بعد از آشکار شدن حق بر آنها اما شما در مقابل اين آزار آنها (فعلاً) گذشت کنيد تا فرمان خدا برسد که خدا بر هر چيز توانا است.

  43ـ خدا وند درباره گفتار بيهوده يهود و نصارا در مورد رفتن به بهشت چه مى فرمايد؟

  يهود گفتند: غير از يهودى ها هيچ کس به بهشت نخواهد رفت نصارا گفتند: غير از نصارا کسى به بهشت نخواهد رفت اى پيامبر بگو اين آرزوى شما است اگر راست مى گوئيد دليلتان را بياوريد. بله هر کس تسليم خدا شود نيکو کار است و اجر او نزد پروردگارش و هيچ ترس و اندوه هم ندارد.(سوره بقره،آيه 111)

  44ـ خداوند د ر باره اختلاف نظر يهود و نصارا درباره يکديگر چه مى فرمايد؟

  يهود گفتند چيزى براى نصارا نيست و نصارا گفتند چيزى براى يهود نيست آنان فقط کتاب را مى خوانند مثل کسانى که از کتاب خدا چيزى نمى دانند پس خدا روز قيامت بين آنها حکم خواهد کرد.

  45ـ خدا وند به يهود و نصارا در شفاعت نشدن آنها در روز قيامت چه مى فرمايد؟

  بترسيد از روزى که هر کس جزاى عمل خودش را ببيند و کسى را به جاى ديگرى مجازات نکنند و فديه نگيرند و شفاعت نشوند و ياورى براى کس نباشد. (سوره بقره،آيه 123)

 10. #10

  یهود در قرآن
  46ـ چرا خداوند دل بنى اسرائيل را سخت گردانيد تا موعظه در آن اثر نکند؟

  چون بنى اسرائيل پيمان شکستند آنان را لعنت کرديم و دل هاشان را سخت گردانيديم که موعظه در آنها اثر نکرد کلمات خدا را از جاى خود تغيير مى دادند و از بهر آن کلمات که به آنها پند داده شد نصيب بزرگى را از د ست دادند و دائم بر خيانت کارى و نادرستى آن قوم مطلع مى شوى جز قليلى از آنها که مردمى با ايمان و نيکو کارند. (سوره مائده،آيه 13)

  47ـ خداوند چه عهدى از بنى اسرائيل درباره قرآن و پيامبر آخر الزمان گرفته بود؟ و آنان چگونه اين پيمان را نديده گرفتند؟

  اى بنى اسرائيل به ياد آريد نعمت هائى را که به شما دادم به عهد من وفا کنيد تا به عهد شما وفا کنم. فقط از من بترسيد به قرآنى که فرستادم و تورات را تصديق مى کند ايمان آوريد و اولين کافر به آن نباشيد. حق را به باطل و باطل را به حق مشتبه نکنيد تا حقيقت را پنهان سازيد در صورتى که به حقانيت آن واقفيد. آيا مردم را به نيکى دعوت مى کنيد و خود را فراموش مى کنيد؟ (سوره بقره،آيات 40ـ44) 48ـ خداوند درباره سرکشى بنى اسرائيل از وارد شدن به بيت المقدس چه فرمود؟

  گفتيم سجده کنان وارد بيت المقد س شويد و هر چه بخواهيد مهيا است و بگوئيد: خدايا ببخش ما را تا از خطاى شما در گذريم و بر ثواب نيکوکاران بيفزائيم پس آن ستمکاران حکم خدا را بر غير آن تبديل نمودند ما هم عذاب سختى از آسمان فرستاديم به کيفر بدکارى و نافرمانى شان. (سوره بقره،آيات 58 ـ 59)

  49ـ بنى اسرائيل براى کشتن گاو چه بهانه هائى آوردند؟ و سر انجام چه شد؟

  اول بهانه آوردند چگونه باشد؟ جواب از خدا آمد که نه جوان و کار نکرده و نه پير و از کار افتاده بلکه بين اين دو باز هم بهانه که رنگش چه باشد؟ جواب آ مد که زرد زرينى باشد که بينندگان را فرح بخش است باز هم گفتند بر ما مشتبه شده انشاالله اين بار راه هدايت پيش مى گيريم جواب آمد که نه آن قدر رام باشد که شيار کند و آب آورد و هم اين که بى عيب و يک رنگ باشد گفتند حالا براى ما روشن شد و آن را کشتند اما نزديک بود باز هم نافرمانى کنند. (سوره بقره،آيات 68ـ71)

  50ـ خداوند درباره دورويى يهود چه مى فرمايد؟

  هر وقت مؤمنين را مى بينند مى گويند ما ايمان آورده ايم اما وقتى با يکديگر خلوت مى کنند به همديگر مى گويند چرا آن درى را که خدا به روى شما باز کرده (ازعلم) شما به روى مسلمانان باز مى کنيد تا به کمک آن با شما محاجه کنند ..... آيا آنها نمى دانند که خدا مى داند آنچه را آشکار و پنهان مى سازند؟ (سوره بقره،آيه 76)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •