تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. #1

  مكتب‌خانه‌های قرآن با هدف كاهش آسيب‌های اجتماعی احيا می‌شود
  مشاور فرهنگی وزير كشور با تأكيد بر اينكه مسجدمحوری يكی از زمينه‌های كار فرهنگی در كشور ماست، اظهار كرد: مكتب‌خانه‌های قرآن با هدف كاهش آسيب‌های اجتماعی احيا می‌شود.

  مشاور فرهنگی وزير كشور، در گفت‌وگو با ايكنا با بيان اين مطلب گفت: ما در ارتباط با ترويج فرهنگ عفاف و حجاب و كاهش آسيب‌های اجتماعی رويكردی را به سوی تشكل‌های مذهبی داشتيم.

  وی با تأكيد بر اينكه مسجدمحوری يكی از زمينه‌های كار فرهنگی در كشور ماست، افزود: در اين زمينه جلساتی را با متوليان امور مساجد و هيئات مذهبی و از جمله با مديران و متوليان تشكل‌های قرآنی كشور برگزار كرديم.


  افشار با بيان اينكه طی اين جلسات از همه اين گروه‌ها تقاضا كرديم، ضمن كار فرهنگی‌ كه دارند، به مباحث كاهش آسيب‌های اجتماعی بپردازند، اظهار كرد: از تشكل‌های قرآنی كه مربوط به سازمان تبليغات و وزارت ارشاد می‌شدند، خواسته شد كه مباحث آموزشی خود را با رويكرد كاهش آسيب‌های اجتماعی ارائه كنند.


  مشاور فرهنگی وزير كشور با اشاره به اينكه در همين راستا اين بحث در 15 بند مورد توافق قرار گرفت، بيان كرد: يكی از اين موارد توافق‌شده كه حركت نوی در كشور است، احيای مكتب‌خانه‌های قرآن با هدف كاهش آسيب‌های اجتماعی است.


  وی با بيان اينكه مقام معظم رهبری هم در اين باره توصيه‌هايی داشتند، گفت: ما در گذشته به خاطر داريم كه بانوان فاضل در منازلشان ميزبان كودكانی بودند كه آموزش قرآن می‌ديدند و سواد را با آيات قرآنی می‌آموختند.


  افشار افزود: اتحاديه تشكل‌های قرآنی و سازمان تبليغات اسلامی موافقت كردند كه برنامه‌ای ملی را برای احيای مكتب‌خانه‌های قرآنی داشته باشند كه به نظر من اين مسئله هم می‌تواند خلأ مهدكودك‌ها را پر كرده و هم بحث آموزش قرآن را فراگير و نهادينه كند.


  مشاور فرهنگی وزير كشور در پايان با اشاره به اينكه اين مجموعه برنامه‌ها تنظيم شده و به استانداری‌های سراسر كشور ابلاغ شده است، اظهار كرد: اكثر استانداران هم‌اكنون مشاور قرآنی دارند و اين مشاوران سعی می‌كنند اين 15 برنامه را با كمك تشكل‌های قرآنی استان خود مورد حمايت قرار دهند.


 2. صلوات و تشکر


موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 1390/11/14, 04:32 بعد از ظهر
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1390/02/01, 01:25 بعد از ظهر
 3. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 1389/12/10, 01:19 بعد از ظهر
 4. پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 1389/11/20, 02:48 بعد از ظهر
 5. ثبت نام دكتراي تفسير و علوم قرآني
  توسط پناهنده به قرآن در تالار اخبار
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1389/05/09, 08:07 قبل از ظهر

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •