تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
 1. #1

  اخبار اولین جشنواره و نمایشگاه بین المللی نرم افزارهای قرآنی در قم

  اهداف جشنواره
  • ساماندهي توأم با برنامه ريزي دقيق و مدون در جهت برگزاري جشنوارههاي قرآني
  • شناسائي نيروهاي قرآني هنرمند و استفاده از شيوههاي جديد و کارآمد در موضوعات قرآني هنري
  • تلفيق توانمنديهاي سنتي و مدرن فعالان قرآني هنرمند
  • افزايش علاقه مندي آحاد جامعه به منظور توسعه و ترويج معارف قرآني
  • ايجاد بزرگترين گفتمان قرآني هنري در سطح بين المللي به منظور ارتباط با مسلمانان ديگر نقاط جهان
  • تقويت و گسترش انس با قرآن کريم و اهل بيت (ع) و تمسک به تعاليم والاي آنها
  • ايجاد ارتباط ناگسستني بين قرآنيان و هنرمندان متعهد و با اخلاص در جامعة اسلامي


  سياستها و راهبردهاي جشنواره آيات
  • توجه جدي به اصل جدايي ناپذيري قرآن کريم و اهل بيت(عليهم السلام) در کليه فعاليتهاي منظومه جشنوارههاي قرآني آيات
  • توسعه مشارکت حداکثري مردم در فعاليتهاي قرآني و تقويت منظومه جشنوارههاي قرآني آيات در داخل و خارج کشور
  • تأکيد بر گسترش درک عموم مردم از معارف جذاب و معنوي قرآن کريم از طريق انس و ارتباط مستمر با آن به وسيله هنر قرآني
  • اهتمام ويژه به توسعه و ترويج فرهنگ قرآني در ميان اقشار تأثيرگذار (مديران، نخبگان، فرهيختگان و هنرمندان و حتي عامة مردم)
  • هدايت فرآيندهاي هنري و ترويجي قرآن کريم به سمت کاربردي کردن زيباييهاي قرآني در زندگي فردي و اجتماعي
  • بهره گيري حداکثري از ظرفيتهاي حوزه و دانشگاه در توسعه و ترويج فرهنگ و هنرهاي قرآني.
  • ارتقاء بخشي نظام رسانهاي، ادبي و هنري با الهام از تعاليم قرآن کريم.
  • شناسايي، معرفي و گراميداشت توليدکنندگان و پديدآورندگان برتر آثار فاخر فرهنگي، ادبي و هنري مرتبط با قرآن و کمک به توليد وانتشار گسترده تر اين آثار.
  • توزيع عادلانه فعاليتها و برنامه هاي قرآني با توجه به استعدادها و اقتضائات سراسر کشور.
  • گسترش ظرفيت گفتگو، مباحثه و مناظره در سطح ملي و بين المللي براساس انديشه هاي ناب قرآني و گفتمانسازي در اين خصوص.موج آفريني و رغبت انگيزي در عرصه قرآن و هنر
  برهمين اساس اولين جشنواره نرم افزارهاي قرآني منظومه آيات در کنار حرم کريمه اهلبيت و شهر مقدس قم برگزار ميگردد. همچنين نمايشگاهي براي عرضه آثار در تاريخ اول اسفند ماه هزار و سيصد و هشتاد و نه به مدت 6 روز در محل محل دائمي نمايشگاههاي قم برگزار مي گردد.
  لذا از همه موسسات توليد نرم افزار نه محصول قرآني دارند جهت شرکت در جشنواره و نمايشگاه فوق و مشارکت هرچه فعال تر در جشنواره و نمايشگاه قرآني منظومه آيات دعوت بعمل مي¬آيد.

  بخشهای اصلی جشنواره:

  1. نرم افزار رسانه ای
  2. نرم افزار تلفن همراه و رسانه های بر خط
  3. بخش نرم افزار مراکز و نهادها
  4. پايگاه اطلاع رساني و جوامع مجازی  آدرس دبيرخانه:
  قم، شهرک سالاريه، فلکه ميثم، ميثم بالا ، فرعي اول سمت چپ، نبش کوچه 3 پلاک 12
  صندوق پستي 131- 37135
  پايگاه اطلاع رساني: www.quran-portal.org
  پست الکترونيکي: info@quran-portal.orgاین ایمیل آدرس توسط Spambot ها محافظت شده، برای مشاهده آن باید جاوا اسکریپت را فعال کنید
  تلفن: 2929848 (0251) فکس: 2929849 (0251)

 2. #2

  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری قم تاکید کرد:

  ضرورت استفاده از ظرفیت های موسسات تولید نرم افزارهای اسلامی برای نشر معارف الهی
  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری قم بر لزوم استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موسسات تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی قم برای نشر معارف والای الهی به سراسر جهان تاکید کرد.
  آقای علي رمضاني با اشاره به مزیت ایران در تولید نرم افزارهای علوم اسلامی اظهار داشت: تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی در استان قم نیز از دیرباز مورد توجه بوده و خوشبختانه در این عرصه شاهد شتاب بسيار خوبي هستیم.
  وی ادامه داد: نرم افزارهایی که در قم تولید می شود مي تواند به راحتي در كل دنيا تاثيرگذار باشد، به گونه ای که محتواي مربوط به شيعه كه طي هزار و 400 سال توسط علما و مراكز حوزوي توليد شده را در سراسر جهان منتشر کند.
  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری قم جايگاه این استان را در تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی مهم برشمرد و تاکید کرد: برخی از موسسات و مراکز تولید نرم افزارهای اسلامی و حوزوي پروژه هاي خوبي انجام دادند و حتي برخي از آنها به ساير كشورها صادر و مورد توجه واقع شده است.
  رمضانی ادامه داد: مسئولان ارشد كشور به اين نوع فعاليت ها تاكيد دارند و اخيرا گزارشي كه براي برخي از مديران كشور ارائه شد، آنها از اين پتانسيل‌هايي كه در استان قم وجود دارد ابراز تعجب كردند و ما اميدواريم بتوانيم از اين پتانسيل ها برای نشر معارف والای اسلام به سراسر جهان استفاده كنيم.
  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری قم در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت شهرک فناوری اطلاعات این استان اظهار داشت: در سال 83 كه سند راهبردي فناوري اطلاعات به تصويب رسید، يكي از مواردي كه در آن سند مصوب شد، بحث ايجاد مجتمع يا شهرك فناوري اطلاعات بود كه این مهم در قالب مصوبات سفر هيئت دولت به قم در سال 85 قرار گرفت و در نهايت مكان يابي آن انجام شد.
  وی اضافه کرد: در حال حاضر مقدمات اجراي زيرساخت هاي اين شهرك توسط شركت شهرك هاي صنعتي استان قم پيگيري مي‌شود.
  رمضانی با اشاره به مزیت های ایجاد شهرک فناوری اطلاعات و تمرکز موسسات تولید نرم افزار در این شهرک تصریح کرد: با توجه به اينكه موسسات و مراكزي كه اقدام به توليد نرم افزارهاي اسلامي و ديني مي كنند در سطح شهر قم پراكنده هستند و از لحاظ ارتباطات و زيرساخت و برخي نيازها دچار مشكلاتي هستند، اگر اين موسسات و مراكز در شهرك فناوري اطلاعات متمركز شوند، مي توانيم مجتمعي از اين مراكز توليدي ايجاد كنيم كه فعاليت‌هاي آموزشي و نمايشگاهي آنها مورد توجه بيشتري قرار گيرد و بتوانيم اين مراكز و موسسات را از لحاظ فراهم كردن زيرساخت‌ها و تجهيزات لازم كمك كنيم.
  وی خاطرنشان کرد: اين موسسات بعضا كوچك هستند و توانايي مالي خوبي ندارند و ما مي توانيم با كمترين هزينه زيرساختي، اين مراكز را در شهرك فناوري اطلاعات متمركز كنيم تا هم در كنار یکدیگر باشد که ارائه توليدات آنها آسان تر باشد و هم از ظرفيت ها و تجارب همديگر براي توليد نرم افزارهايي با كيفيت بهتر استفاده كنند.
  وی با اشاره به ایجاد پارك علم و فناوري در استان قم، تصریح کرد: پيشنهاد شده كه پارك علم و فناوري در شهرك فناوري اطلاعات ايجاد شود و البته اين امر مستلزم بررسي و مطالعه دقيق كارشناسان است.
  رمضانی مساحت شهرك فناوری اطلاعات را بالغ بر 40 هكتار اعلام کرد و یادآور شد: اخيرا شركت شهرك هاي صنعتي پيشنهادي ارائه داد كه براي تسريع در راه اندازي شهرك فناوري اطلاعات، موقعيت اين شهرك در كنار شهرك چاپ و نشر قرار داده شود.
  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری قم تاکید کرد: كارهاي اجرايي شهرك چاپ و نشر آغاز شده است، اما در مورد شهرك فناوري اطلاعات، اطلاعات دقيقي ندارم كه عمليات اجرايي در آن آغاز شده است يا خير.
  وی واگذاری مدیریت شهرک فناوری اطلاعات به بخش خصوصی را یکی از برنامه های جدی استانداری قم برشمرد و افزود: توافقي با معاون برنامه ريزي استاندار انجام شده كه مدیریت اجراي اين شهرك به نظام صنفي رايانه‌اي استان قم واگذار شود که اين پیشنهاد پذيرفته شد.
  رمضانی ادامه داد: بخش خصوصي هم باید برای ورود به این عرصه آورده اي داشته باشد و بتواند سرمایه گذاران خوبی جذب کند و البته شرکت شهرک های صنعتی باید زیرساخت های این شهرک را آماده و در اختیار بخش خصوصی قرار دهد.
  وی با اشاره به سفر قریب الوقوع هیئت دولت به استان قم، گفت: یکی از پیشنهادات ما - که باید با معاون برنامه ریزی استاندار مشورت کنیم – اعمال معافیت های مالیاتی برای مجموعه هایی که در شهرک فناوری اطلاعات مستقر می شوند، است و اگر این پیشنهاد عملیاتی شود و در سفر رئیس جمهور به تصویب برسد، می تواند بخشی از دغدغه هایی این واحدها را برطرف کند.
  مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری قم با تاکید بر لزوم ایجاد فضای جذاب و فراهم کردن امکانات رفاهی در این شهرک، تصریح کرد: اگر فضای نمایشگاهی و تفریحی مناسبی در شهرک فناوری اطلاعات ایجاد شود قطعا در بخش تجاری سازی تولیدات نرم افزای تاثیر زیادی دارد و بسیاری از مجموعه هایی که برای خرید این نرم افزارها به تهران مراجعه می کنند، به سمت این شهرک گرایش پیدا می کنند.

 3. #3

  سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

  قم مهم ترین قطب تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی است
  سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، این استان را مهم ترین قطب تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی دانست.
  سید رسول موسوی نژادیان با اشاره به ظرفیت های استان قم در تولید نرم افزارهای قرآنی و اسلامی اظهار داشت: استان قم به عنوان مهم ترین قطب تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی در کشور مطرح است و از نظر فنی و ظرفیت های محتوایی در این بخش، شرایط ویژه ای دارد و این شرایط می تواند حتی در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد.
  وی ادامه داد: ما برای اینکه این ظرفیت ها را بیش از پیش شناسایی کنیم و تبادل اطلاعاتی با کشورهای اسلامی داشته باشیم، نخستین جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی را طراحی کردیم که فراخوان آن به همت مرکز توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور، استانداری قم و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به زبان های فارسی، عربی، انگلیسی، اردو، مالایی، ترکی آذری و ترکی استانبولی تهیه شد.
  وی گفت: این فراخوان به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات و جامعه المصطفی العالمیه به بیش از 70 کشور دنیا ارسال شده و با وجود اینکه زمان تعیین شده برای ارسال آثار محدود بود ولی استقبال از این جشنواره در بعد داخلی و خارجی خوب است و تاکنون بیش از 120 اثر از کشورهای مختلف و 450 اثر داخلی به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.
  موسوی نژادیان، مجری نخستین جشنواره و نمایشگاه بین المللی نرم افزارهای قرآنی را نظام صنفی رایانه ای کشور دفتر قم عنوان کرد و یادآور شد: واگذاری مسئولیت برگزاری این جشنواره و نمایشگاه به نظام صنفی رایانه ای در راستای استفاده از ظرفیت های این تشکل صنفی و تسهیل در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره و نمایشگاه می باشد.
  سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم زمان برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی نرم افزارهای قرآنی را از یکم تا ششم اسفندماه در محل نمایشگاه های دائمی استان اعلام کرد و یادآور شد: در این جشنواره و نمایشگاه برنامه هایی برای حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرم افزارهای قرآنی پیش بینی کردیم و ان شاء الله در قالب بن به علاقه مندان اهدا می شود.
  وی خاطرنشان کرد: با تمهیدات و برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و جشنواره نرم افزارهای قرآنی در استان قم، ما می توانیم تمام ظرفیت های موسسات و مراکز تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی را شناسایی و حمایت کنیم.
  موسوی نژادیان با اشاره به فعالیت حدود 40 مرکز و موسسه تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی در استان قم اظهار داشت: خوشبختانه این مراکز و موسسات روز به روز از نظر کیفی و کمی و تنوع تولیدات گسترش پیدا می کنند.
  وی گفت: استان قم در حوزه تولید بازی های رایانه ای با گرایش اسلامی نیز جایگاه بسیار خوبی در کشور دارد.
  سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به حمایت های این اداره کل از موسسات و مراکز تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی تاکید کرد: امسال برنامه ریزی خوبی برای حمایت از تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی انجام شده که در قالب شرکت موسسات تولیدکننده این نرم افزارها در جشنواره و نمایشگاه صورت می گیرد و امیدواریم این جشنواره فرصت مناسبی برای معرفی مراکز تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی به سایر کشورها و هم شناسایی ظرفیت هایی که در حوزه تولید نرم افزارهای قرآنی در سایر کشورها وجود دارد، باشد تا بتوانیم برنامه ریزی هایی برای صادرات نرم افزارهای قرآنی و اسلامی به سایر کشورها و رفع نواقص احتمالی در بخش فنی داشته باشیم.
  وی از ایجاد 15 مجتمع فرهنگی دیجیتال در سال آینده خبر داد و اظهار داشت: عملیات اجرایی این مجتمع ها از اوایل سال 90 آغاز می شود و امیدواریم در مدت شش ماه بتوانیم حداقل 15 مجتمع فرهنگی دیجیتال را در استان قم راه اندازی کنیم.
  موسوی نژادیان ارائه خدمات اینترنت پاک، ارائه بازی های رایانه ای سالم، فروش نرم افزارهای علوم اسلامی، آموزش تولید نرم افزار برای علاقه مندان و تولید نرم افزار را از جمله فعالیت های این مجتمع ها عنوان کرد.
  وی راه اندازی مجتمع های فرهنگی دیجیتال را اقدام ارزنده ای توصیف کرد و یادآور شد: این مجتمع ها به مراکز تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی کمک می کنند که در این مراکز نرم افزارهای مناسب را تولید و عرضه کنند.
  وی به اقدامات انجام شده در راستای توسعه ترجمه آثار برای عرضه به مخاطبان خارج از کشور اشاره کرد و گفت: مسئله ترجمه آثار در برنامه های سفر رئیس جمهوری به قم و هم در برنامه های جاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی (در قالب نرم افزارها و یا کتاب ها، که کتاب های ترجمه شده به عنوان محتوای نرم افزاری مورد استفاده قرار گیرد) مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم با جذب اعتبارات مناسب به ویژه در سفر رئیس جمهوری، شاهد تحرک جدی در حوزه ترجمه باشیم.
  موسوی نژادیان افزود: توجه به ترجمه آثار به زبان های مختلف از برنامه های جدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
  وی ایجاد شهرک فناوری اطلاعات را اقدامی به جا و مناسب برشمرد و تاکید کرد: ایجاد این شهرک با توجه به ظرفیت های مناسبی که در زمینه تولید نرم افزارها در استان قم وجود دارد، بسیار ضروری است.
  وی ادامه داد: ما از استقرار موسسات دارای مجوز فعالیت در شهرک فناوری اطلاعات استقبال می کنیم تا پس از استقرار، مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.
  موسوی نژادیان تصریح کرد: اصل تمرکز موسسات و مراکز مختلف در شهرک فناوری اطلاعات می تواند ما را در نظارت بیشتر از ظرفیت هایی که در این شهرک ایجاد می شود کمک کند.
  وی با اشاره به نزدیک بودن شهرک چاپ و نشر با شهرک فناوری اطلاعات گفت: قرار است به زودی واگذاری زمین در شهرک چاپ و نشر به چاپخانه داران و فعالان حوزه چاپ و نشر انجام شود و اگر شهرک فناوری اطلاعات در کنار شهرک چاپ و نشر ایجاد شود در حمایت، نظارت و ایجاد رقابت بین مراکز تسهیل سازی می شود، ضمن اینکه این اقدام می تواند برای ارائه امکانات و خدمات از سوی شهرک به موسسات تولیدکننده تاثیر بسزایی داشته باشد.
  موسوی نژادیان در پاسخ به سئوالی در خصوص ضرورت انتقال اداره رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان قم با توجه به ظرفیت های این استان اظهار داشت: قرار است بخشهایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به قم منتقل شود، اما در بخش رسانه های دیجیتال، با توجه به اینکه از ظرفیت های تولید نرم افزارهای اسلامی و قرآنی در قم مطلع هستیم از انتقال اداره رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این استان استقبال می کنیم به خاطر اینکه قم می تواند پاسخگوی نیاز کشور در بخش رسانه های دیجیتال باشد، اما اینکه تصمیمی اتخاذ شود که این اداره به قم منتقل شود یا خیر، برعهده مسئولان امر است.

 4. #4

  مدیریت شهرک فناوری اطلاعات به بخش خصوصی واگذار می شود

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قم: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قم گفت: مدیریت شهرک فناوری اطلاعات با در نظر گرفتن رویکردهای فرهنگی و دینی به بخش خصوصی واگذار می شود.
  آقای محسن محرری از آغاز عملیات اجرایی آماده سازی شهرک فناوری اطلاعات خبر داد و اظهار داشت: هدف اصلی ایجاد این شهرک، جذب سرمایه گذار در حوزه صنعت it است که اداره آن باید به بخش خصوصی واگذار شود.
  وی ادامه داد: زیرساخت های اولیه و اقدامات حمایتی این شهرک باید از سوی شرکت شهرک های صنعتی و مجموعه استان تامین شود، ولی ورود به سرمایه گذاری باید توسط بخش خصوصی انجام شود.
  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قم گفت: در جلساتی که با حوزه برنامه ریزی استانداری قم، شرکت شهرک های صنعتی و هیئت مدیره شهرک فناوری اطلاعات داشتیم راهکار قانونی واگذاری مدیریت این شهرک به بخش خصوصی شناسایی شد، که یکی از گزینه های اصلی این واگذاری، نظام صنفی رایانه ای استان قم است که این تشکل مربوط به فعالیت صنوف رایانه ای استان می باشد که در زمینه تولید نرم افزار و حتی سخت افزار فعالیت می کند.
  محرری با اشاره به مزیت های واگذاری مدیریت شهرک فناوری اطلاعات به بخش خصوصی اظهار داشت: اگر این تشکل در مدیریت شهرک it ورود پیدا کند می تواند سرمایه گذاری لازم را جذب کند، ضمن اینکه این اقدام در جلوگیری از موازی کاری و هماهنگی بهتر امور تاثیر بسزایی دارد.
  وی ادامه داد: خود این تشکل می تواند سرمایه های لازم را به سمت این شهرک هدایت کند و تاکنون جلساتی پیرامون همین موضوع برگزار شده و کلیات آن به این صورت تصویب شد که مجوز قانونی برای واگذاری مدیریت و بهره برداری از این شهرک برای نظام صنفی رایانه ای استان صادر شود.
  وی در مورد شیوه حمایت مجموع استانداری از این شهرک گفت: وظیفه ما تامین زیرساخت های مورد نیاز از محل اعتبارات ملی و استانی است و این زیرساخت ها تا حدودی انجام شده است، ولی کافی نیست و در تفاهم نامه ای که با این تشکل در حال تنظیم شدن است، این نکته تاکید شد که تامین زیرساخت های شهرک فناوری اطلاعات به عهده استانداری به عنوان نماینده دولت می باشد. اما وقتی بخش خصوصی عهده دار مدیریت این شهرک شود، در واقع کار جذب سرمایه گذاری، مدیریت و هدایت سرمایه گذاران را عهده دار خواهد بود.
  محرری به تاثیر اجرای طرح هدفمندکردن یارانه ها بر میزان خرید مردم از نرم افزارها اشاره کرد و یادآور شد: قیمت محصولات فرهنگی it زیاد نیست و افرادی که به این گونه نرم افزارها نیاز دارند در حداقل توانایی خرید هستند، اما اگر قیمت ها در این بخش افزایش داشته باشد، که ندارد، دولت ابزارهای حمایتی لازم را خواهد داشت.
  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قم گفت: البته ما اعتقاد داریم که دولت باید همچنان از این عرصه حمایت کند تا قیمت پائین محصولات این موسسات حفظ شود و قدرت خرید مردم هم بالا رود.
  وی همچنین به سفر قریب الوقوع هیئت دولت به استان قم اشاره کرد و افزود: در حوزه فناوری اطلاعات پیشنهاداتی به ستاد سومین سفر هیئت دولت ارائه کردیم که تعدادی از این پیشنهادات اولیه مورد توجه قرار گرفت اما در حوزه شهرک فناوری اطلاعات مصوبه ای نداریم و فقط مصوبات قبلی را پیگیری می کنیم تا اعتباراتش جذب شود.
  محرری از انعقاد تفاهم نامه ای بین استانداری قم و سازمان فناوری اطلاعات کشور خبر داد و اظهار داشت: این تفاهم نامه هفته گذشته بین استاندار قم و رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور به امضاء رسید و طی آن فناوری های خوبی از مرکز برای استان قم جذب می شود.
  وی ادامه داد: در همین راستا پروژه های قابل توجهی در سال آینده و اواخر امسال در استان قم اجرا می شود که از مهمترین این پروژه ها، دیتاسنتر است که مقدمات آن فراهم شده و مابقی پروژه ها در حوزه توسعه فناوری اطلاعات و خدمات الکترونیک است.
  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار قم گفت: در حال حاضر تفاهم نامه کلی بین استانداری قم و سازمان فناوری اطلاعات کشور تنظیم شده که همزمان با سفر رئیس جمهور به قم اعلام می شود.
  محرری همچنین در مورد انتقال بخشی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان قم گفت: قرار است بعضی از بخش های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان قم منتقل شود که اداره رسانه های دیجیتال این وزارتخانه نیز در این اولویت قرار دارد.

 5. #5

  ارسال 600نرم افزار قرآنی به جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی
  600نرم افزار قرآنی به جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی ارسال شده است
  مسوول دبیرخانه نخستین جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی در قم گفت: 600نرم افزار قرآنی به جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی ارسال شده است
  .
  به گزارش ستاد خبر جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی، "سیدمرتضی سجادی نژاد" ارسال این تعداد اثر خارجی به جشنواره را بسیار قابل توجه دانست و افزود: ارسال این تعداد اثر خارجی به جشنواره های مشابه سابقه نداشته و این امر در نوع خود بی نظیر است.
  وی در ادامه با اشاره به کیفیت بالای نرم افزارهای داخلی از جنبه های مختلفی چون مرغوبیت نرم افزار، معماری فنی و محتوا افزود: نرم افزارهای داخلی نسبت به تولیدات خارجی از مرغوبیت بیشتری برخوردار هستند.
  وی اظهار داشت: نرم افزارهای تولید شده در لبنان نسبت به دیگر تولیدات ارسال شده از دیگر کشورها از لحاظ کیفیت و محتوا جایگاه بهتری دارند.
  سجادی به ارسال مجموعا 450 اثر به دبیرخانه این جشنواره بین المللی اشاره کرد و بیان داشت: 450 اثر متعلق به شرکت ها و موسسات تولید نرم افزارهای داخلی بوده و مابقی نیز از سوی شرکت های خارجی ارسال شده است.
  وی در ادامه نیز به ارائه گزارشی در خصوص میزان تولیدات نرم افزارهای قرآنی در سطح شرکت ها و موسسات داخل کشور پرداخت و گفت: 80 شرکت آثاری به این جشنواره ارسال کردند که آثار ارسالی از 40 شرکت نامتناسب با موضوع و محوریت جشنواره بوده است.
  به گفته وی از این تعداد آثار ارسالی از 35 شرکت موفقبه راه یابی در بخش ارزیابی و داوری های دیگر این جشنواره شدند.
  سجادی تصریح کرد: بخش نمایشگاهی نخستین نمایشگاه بین اللملی نرم افزارهای قرآنی متشکل از 40 غرفه است که 35 غرفه آن متعلق به شرکت ها و موسسات فعال در این زمینه است.
  وی اضافه کرد: پنج غرفه دیگر این نمایشگاه متعلق به اعضای کنسرسیوم نرم افزارهای قرآنی چون نور، متنا، کوثر، یاسین و مبلغ است.
  وی تاکید کرد: آثار راه یافته به بخش نمایشگاه و داوری های نهایی در سه بخش پایگاه ها، نرم افزارها و تلفن همراه در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
  گفتنی است این جشنواره از اول تا هفتم اسفندماه امسال در استان قم برگزار می شود.

 6. #6

  در جشنواره و نمایشگاه بین المللی نرم افزارهای قرآنی؛تسهیلات ویژه ای برای غرفه داران

  مسوول کمیته مالی و پشتیبانی نخستین جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی گفت: تسهیلات ویژه ای برای غرفه داران در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.
  به گزارش ستاد خبری جشنواره ونمایشگاه بین المللی نرم افزارهای قرآنی، "مجتبی مطهری" با اشاره به محدودیت های منابع مالی برای برگزاری جشنواره و نمایشگاه افزود: هزینه واگذاری غرفه ها در این جشنواره ونمایشگاه به نسبت دیگر نمایشگاه ها بسیار ناچیز و اندک است.
  وی خاطر نشان کرد: واگذاری غرفه با قیمت های بسیار نازل با حمایت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هماهنگی توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی کشور برای غرفه داران فراهم شده است.
  وی ادامه داد: همچنین برای تشویق و ترغیب غرفه داران بخشی از هزینه های واگذاری غرفه نیز برای غرفه های برگزیده و فعال در جشنواره ونمایشگاه باز گردانده و مسترد خواهد شد.
  مطهری اهداء جوائز نفیس به برگزیدگان این جشنواره را از دیگر راهکارهای ترغیب و ایجاد انگیزه برای تولیدکنندگان این کونه نرم افزارها اعلام کرد و یادآور شد: با توجه به تامین منابع مالی می توان فضای مناسبتری در این بخش فراهم کرد.
  وی در ادامه به مشکلات و محدودیت های مالی برای تامین هزینه ها اشاره کرد و گفت: با وجود تلاش های گسترده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم این جشنواره همچنان با محدودیت منابع و عدم تخصیص به موقع آن مواجه است.
  وی اضافه کرد: تخصیص به موقع اعتبارات می تواند پاسخگوی نیازها و بسترساز ارائه خدمات بیشتر برای برگزاری مطلئب تر جشنواره و نمایشگاه باشد.
  مطهری در بخش دیگری از سخنان خود به انعقاد قراردادهای لازم با سازمان و نهادهای مرتبط اشاره کرد و افزود: قراردادهایی با سازمان صدا و سیما، بازرگانی و شهرداری برای اقدامات تبلیغاتی و جانبی جشنواره منعقد شده است.
  وی تصریح کرد: کمتیه مال و پشتیبانی با چهار نیروی انسانی در راستای تامین منابع مالی و کنترل هزینه های جشنواره فعال است.

 7. #7

  برای نخستین بار در کشور؛ آخرین دستاوردهای دیجیتالی در عرصه قرآن جمع آوری شده است

  به گزارس ستاد خبر نخستین جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی در قم، مسوول کمیته پیگیری و نظارت این جشنواره گفت: برای نخستین بار در کشور آخرین دستاوردهای دیجیتالی در عرصه قرآن در قالب این جشنواره جمع آوری شده است.
  "محمدحسین سالاری" با اشاره به تنوع و تکثر موسسات و مراکز فعال در زمینه و عدم انسجام و فعالیت های سازماندهی شده افزود: این جشنواره و نمایشگاه فرصت مناسبی را برای آشنایی، تعامل و همافزایی این مراکز فراهم کرده است.
  وی به کیفیت های قابل قبول نرم افزارهای تولید شده در زمینه قرآن اشاره کرد و بیان داشت: رقابت شدید و نزدیکی میان تولیدکنندگان نرم افزارها ایجاد شده تا بتوان بهترین و کارآمدترین نرم افزارها را بر اساس شاخص ها و معیارهای داوری انتخاب و معرفی کرد.
  وی با تاکید بر اهمیت مقوله داوری در این جشنواره و رقابت نزدیک تولیدکنندگان خاطر نشان کرد: بهترین داوران در حوزه دیجتیال و نیز آشنا به مسائل قرآنی از ابعاد فنی، محتوایی و ساختاری آثار را مورد ارزیابی قرار می دهند.
  سالاری یادآور شد: برای برگزاری باشکوه و دقیق این جشنواره کمیته ها روند اجرایی قابل قبولی را ارائه کردند و بر اساس جدول زمانبندی حرکت می کنند.
  وی ادامه داد: این در حالی است که با وجود فشردگی و اعلام برگزاری این جشنواره و اجرای آن توسط کنسرسیوم نرم افزارهای قرآنی کمیته همزمان با برنامه ریزی های انجام شده فعالیت کرده و موفق به جذب بیش از 500 اثر از داخل و خارج کشور به دبیرخانه شدند.
  وی جذب این تعداد اثر را در این مدت زمانی بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: هم اکنون آثار در مرحله دوم داوری ها قرار داشته و تولیدات راه یافته به مرحله سوم به همراه تولیدکنندگان آن برای دفاع از اثر دعوت خواهند شد.
  سالاری با اشاره به برگزاری اولین دوره این جشنواره در استان قم اضافه کرد: با وجود عدم تجربه در برگزاری این جشنواره، روند اجرایی بسیار مطلوب بوده است.
  وی تاکید کرد: این دوره از جشنواره و تجربیات به دست آمده در این زمینه بستر برگزاری هر چه بهتر، گسترده ها و کیفی تر را برای سال های آینده در این استان فراهم کرده است.
  وی اظهار داشت: کمیته اجرایی نیز فعالیت خود را از اول اسفندماه امسال همزمان با افتتاحیه بخش نمایشگاهی نخستین جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی آغاز می کند که این نمایشگاه تا ششم همان ماه ادامه خواهد داشت.
  سالاری تصریح کرد: در حالی که اختتامیه جشنواره نیز پنجم اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

 8. #8

  جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی پشتوانه برگزاری نمایشگاه در عرصه بین المللی است

  به گزارش ستاد خبر نخستین جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی در استان قم، رییس دبیرخانه دائمی جشنواره های منظومه آیات گفت: برپایی این جشنواره پشتوانه غنی برای برگزاری نمایشگاه در عرصه بین المللی است.
  "صالح دریایی فرد" با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره های متعدد در عرصه قرآن در خارج از کشور افزود: برگزاری این نمایشگاه ها باید از لحاظ کیفی در سطح قابل قبولی باشد که برگزاری این جشنواره در قم پشتوانه محکمی برای این هدف است.
  وی یادآور شد: برگزاری نمایشگاه بزرگ و بین المللی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان یکی از اهداف برگزاری جشنواره مذکور است که تا حدود زیادی این هدف را محقق می سازد.
  وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نیز 300 نمایشگاه قرآنی در سطح استان های مختلف کشور برگزار شدهريال یا در حال برگزاری است و یا به زودی برگزار خواهد شد که این نمایشگاه ها در قالب جشنواره منظومه آیات برگزار می شود.
  دریایی با تاکید بر اهمیت نوآوری و ارائه طرح ها و اقدامات جدید و تازه در این عرصه به عنوان یکی از معیارهای مهم در برگزاری جشنواره های قرآنی افزود: برگزاری جشنواره این امکان را فراهم می سازد تا تولیدکنندگان و فعالان در این عرصه آخرین دستاوردها و نوآوری های خود را ارائه کنند.
  وی اضافه کرد: این دوره به عنوان نخستین دوره این جشنواره تجربه موفقی را پیش روی متولیان فرهنگی قرار داد تا بتوان برای دوره های آتی برنامه ریزی های دقیق تری برای تحقق این اهداف انجام داد.
  وی ایجاد بانک اطلاعاتی جامع، وسیع و به روز را یکی دیگر از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و افزود: با ایجاد این بانک می توان مراکز و تولیدکنندگان فعال در دو بخش هنری و قرآنی را در دو سطح ملی و بین المللی شناسایی و ساماندهی کرد.
  دریایی تاکید کرد: در این راستا می توان دو قشر قرآنیانی که کار هنری می کنند و هنرمندانی که کارهای قرآنی انجام داده اند را شناسایی کرده و در راستای خلق آثار مطلوب تر و فاخر در تعامل با یکدیگر قرار داد.
  وی تصریح کرد: با توجه به اصل جدایی ناپذیر عدم جدایی قرآن و اهل بیت(ع) باید به دنبال ساماندهی توام با برنامه ریزی دقیق و مدرن و مخاطب پسند در راستای برگزاری این جشنواره بین المللی در عرصه های دیجیتال و نرم افزار بود.
  وی در ادامه بر استفاده از روش های مدرن و به روز برای انتقال مفاهیم قرآنی تاکید کرد و ادامه داد: تلفیق توانمندی های مدرن و سنتی در جهت فعایت های قرآنی و هنری بسیار حائز اهمیت است.
  دریایی ایجاد بزرگترین گفتمان قرآنی و هنری را در سطح بین المللی برای تعامل هر چه بیشتر با مسلمانان سراسر جهان و ایجاد ارتباط بین قرآنیان و هنرمندان مختلف در جامعه اسلامی را از دیگر اهداف این جشنواره ذکر کرد.
  وی در بخش دیگری از سخنان به این نکته اشاره کرد که مراکز فعال در زمینه های نرم افزاری کمتر به صورت جدی و تخصصی به مفاهیم و مقولات قرآنی و دینی در تولید نرم افزارها توجه می کنند که جریان سازی در این راستا نیازمند بسترسازی مناسب برای تبیین فرهنگ قرآنی در جامعه است.
  وی ادامه داد: استان قم به دلیل شرایط فرهنگی ویژه، وجود مراکز مهم حوزوی و دینی و فرهنگی و تحقیقاتی و نیز وجود طلاب داخلی و خارجی و وجود پتانسیل های بالقوه در این بخش این استان به عنوان شهر برگزارکننده نخستین جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی انتخاب شده است.
  دریایی با توجه به برگزاری مجموعه جشنواره های قرآنی در بخش های مختلف در استان های کشور تاکید کرد: با ارزیابی های صورت گرفته از وجود پتانسیل و ظرفیت ها و برگزاری موفق هر بخش از این جشنواره از سال آینده استان هر بخش را به صورت تخصصی برگزار خواهند کرد.

 9. #9

  لزوم و ضرورت برگزاری نمایشگاه نرم افزارهای قرآنی از دیدگاه غرفه داران

  به گزارش ستاد خبری نخستین جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی، برخی از غرفه داران و مدیران موسسات و مراکز تولیدکننده و فعال در زمینه نرم افزارهای قرآنی با تاکید بر لزوم و ضرورت برگزاری این نمایشگاه ها خواستار حمایت و برگزاری بیشتر این گونه فعالیت های فرهنگی و قرآنی شدند.
  این افراد بر این باورند که با حمایت و ارتقا برگزاری کمی و کیفی این نمایشگاه ها و جشنواره ها می توان بستر توسعه، ترویج و تبیین فرهنگ قرآنی را در سطح جامعه بسط و گسترش داد.
  مدیر شرکت ابرا تهران فعال در زمینه تولید نرم افزارهای قرآنی تلفن همراه این نمایشگاه با اشاره به اینکه جای برگزاری چنین نمایشگاه هایی در کشور خالی است، گفت: برپایی این نمایشگاه ها در کشور اسلامی ما به ویژه شهر فرهنگی و مذهبی قم لتزم و ضروری است.
  "سعید نخعی" با تاکید بر اینکه این گونه برنامه ها باید به صورت گسترده و همیشگی برگزار شود، افزود: این نمایشگاه ها باید در سال بیش از دو بار برگزار شود.
  وی اظهار داشت: برپایی متوالی این نمایشگاه ها تاثیر مستقیم و موثری در ترویج فرهنگ قرآنی میان مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان جامعه دارد.
  وی اضافه کرد: موسسات و مراکز فعال در این زمینه نیز می توانند با آخرین دستاوردها و فناوری های این حوزه آشنا شده و این امر در ارتقا سطح کیفی و تامین حداکثری نیازهای مخاطبین نقش بسزایی دارد.
  این غرفه دار در نخستین نمایشگاه بین المللی نرم افزارهای قرآنی ادامه داد: استان قم به عنوان شهر فرهنگی و دینی جهان اسلام باید در این زمینه به صورت فعال تری عمل کرده و زمینه تعامل مراکز تولیدکننده این گونه نرم افزارها در سطح ملی و بین المللی را فراهم سازد.
  نخعی محدود شدن برپایی این نمایشگاه ها به سالی یک تا دوبار را ناکافی دانست و افزود: قرآن و مسائل قرآنی باید در زندگی مردم ساری و جاری باشد و این هدف جز با تعامل و ارتباط بیشتر مردم با مراکز فعال و حضور فعالانه نمایشگاه های دائمی با مردم تحقق نخواهد یافت.
  وی در ادامه پیشنهاد کرد که با توسعه این جشنواره در سال های آینده می توان هر بخش چون رسانه های مکتوب، نرم افزار، ابزارهای هنری را به صورت تخصصی در ارتباط با قرآن و مسائل پیرامونی آن مورد توجه قرار داد و جشنواره ای مستقل در راستای توسعه بیشتر هر بخش و فرهنگسازی آن در جامعه برگزار کرد.
  وی ادامه داد: برگزاری مستقل و تخصصی در هر بخش مخاطبین ویژه و گسترده تری خواهد داشت که زمینه توسعه هر بخش را فراهم می کند.
  موسسه دایره المعارف شیعی علوم اسلامی به زبان عربی به عنوان یکی دیگر از موسسات فعال در زمینه نرم افزارهای قرآنی با اشاره به اینکه ایران یک کشور اسلامی و قم نیز یک شهر مذهبی است، گفت: توجه به فرهنگ قرآنی و اهل بیت(ع) از طریق کتاب، نشریات، مقالات و نرم افزارها و دنیای دیجیتالی ممکن خواهد بود.
  حجت الاسلام "محمدجواد قوچانی" با تاکید بر ضرورت تبیین مسائل فرهنگی در جامعه افزود: فعالیت های فرهنگی بازده اقتصادی مستقیم ندارد بنابراین باید از سوی سازمان ها و متولیان امر از طریق سرمایه گذاری جدی تر در این بخش حمایت شوند.
  وی تولید نرم افزار های مختلف، کتاب و نشریات را از ابزارهای مهم توسعه فرهنگی ذکر کرد و بیان داشت: برای توسعه و به روز رسانی و ارتقا کیفی و کمی این تولیدات فرهنگی باید پشتیبانی های لازم از مراکز و موسسات فعال در این عرصه صورت گیرد.
  وی خاطر نشان کرد: برای فرهنگسازی برگزاری یکبار نمایشگاه و جشنواره در طول سال نمی تواند اثرگذار باشد.
  قوچانی نیز بر برگزاری متعدد این نمایشگاه ها در طول سال تاکید کرد و افزود: در هر نمایشگاه می توان مسائل متعددی در این حوزه را مورد توجه قرار داده و تا رسیدن به نتیجه و ارائه آن در نمایشگاه بعدی آن را پیگیری کرد.
  در ادامه نیز مدیر غرفه موسسه تحقیقاتی علوم اسلامی نور با اشاره به وجود حجم گسترده تهاجمات فرهنگی غرب نسبت به فرهنگ اسلامی گفت: برای مقابله با این شبیخون فرهنگی گسترده باید با ابزارهای روز چون فضای مجازی و نرم افزارهای مختلف با این فرهنگ به مقابله پرداخت.
  "سیدمرتضی سجادی" این ابزار امکان بهره مندی سریع تر و نتایج قابل استنادتری را برای محققین و کاربران فراهم می کند که با توجه به جایگاه ارزشمند کتاب نمی توان تاثیرگذاری این ابزار را نادیده گرفت.
  وی اظهار داشت: با برنامه ریزی دقیق، منسجم و هماهنگ با دیگر مراکز فعال فرهنگی در این زمینه می توان محتوا و پیام های اسلامی، دینی و قرآنی را در قالب نرم افزارها در حجم گسترده و با در نظر گرفتن نیازها و سلائق گروه مخاطب در اختیار جامعه هدف قرار داد.
  وی با توجه به اصل بی طرفی در نمایشگاه ها یادآور شد: مخاطبان و خریداران می توانند با مقایسه و خدمات ارائه شده توسط نرم افزار انتخاب صحیح تری در خرید خود داشته باشد.
  مدیر شرکت میثاق نوین به عنوان یکی از غرفه های حاضر در نخستین نمایشگاه نرم افزارهای قرآنی در این زمینه گفت: باید زمینه ای فراهم شود تا بتوان در جایگاه مناسبی در حوزه علوم اسلامی در سطح کشورهای اسلامی قرار گرفت.
  "مهدی ثابتی" برگزاری چنین برنامه های فرهنگی را نقش مهمی در تحقق این هدف عنوان کرد و افزود: با بهره گیری صحیح از این ظرفیت می توان مسائل فرهنگی و قرآنی را در قالب های مختلف چون نرم افزارها به جامعه ارائه کرد.
  وی با اشاره به جایگاه فرهنگ قم در توسعه و ترویج فرهنگی قرآنی و دینی ادامه داد: باید از ظرفیت و پتانسیل وجود مراکز علمی مهم، مراجع و شخصیت های برجسته علمی و دینی در این شهر به نحو شایسته ای استفاده کرد.
  وی در پایان خواستار برگزاری بیشتر این نمایشگاه ها در زمان ها و استان های مختلف شد و افزود: محدود شدن زمان و مکان برگزاری این اقدامات نمی تواند بسترساز فرهنگ قرآنی در جامعه شود.

 10. #10

  معاون رسانه ای مجازی صدا و سیمای کشور؛

  علوم قرآنی را می توان در گستره بی نهایت زمان و مکان توسعه داد
  به گزارش ستاد خبر نخستین جشنواره بین المللی نرم افزارهای قرآنی، معاون رسانه ای مجازی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: علوم قرآنی را می توان در گستره بی نهایت زمان و مکان توسعه داد.
  مهندس "لطف الله سیاهکلی" با اشاره به تفاوت های رسانه های قدیم و مدرن افزود: در قیاس این دو نوع رسانه باید ظرفیت و پتانسیل های این دو مورد بررسی قرار گیرد.
  وی رسانه های قدیمی را تنها وسائل ارتباط جمعی دانست و گفت: این وسائل تنها بخشی از جهان و محدوده جغرافیایی را پوشش می دهد و تنها افرادی قادر به استفاده از آن هستند که در آن محدوده مکانی قرار داشته باشند.
  وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که محدودیت زمانی و مکانی برای رسانه های مدرن قابل تعمیم نیست و در هر شرایط زمانی و مکانی برای افراد قابل دسترسی است.
  سیاهکلی ادامه داد: در رسانه های قدیم ظرفیت زمان کوتاه و محدود است و در هر زمانی قابل استفاده نیست و هر برنامه در یک بازه زمانی خاص ارائه می شود و برنامه های آن میرا بوده و اثرگذاری کمتری بر حجم گسترده مردم دارد.
  وی تصریح کرد: در حالی که در رسانه های مدرن چون اینترنت و فضاهای مجازی اطلاعات در هر زمان که کاربر اراده کند در اختیار فرد قرار خواهد گرفت و ظرف زمانی آن بی نهایت است.
  وی پدیده متادیتا به معنای اطلاعات برای اطلاعات را از شاخصه های بارز رسانه های مدرن ذکر کرد و افزود: این پدیده در رسانه های قدیم چون تلویزیون قابل استفاده نیست و اطلاعلات جانبی در خصوص مطلب خاص درحال ارائه به مخاطب نمی دهد.
  این مسوول رسانه ای کشور یادآور شد: ولی اینترنت در زمان بسیار کوتاه قادر به ارائه حجم انبوهی از اطلاعات به کاربر است.
  سیاهکلی با توجه به بهره برداری از این ظرفیت در ارائه و انتقال مفاهیم اسلامی و قرآنی به جامعه مخاطبان تاکید کرد: در علوم قرآنی و با استفاده از این رسانه نیز می توان حجم گسترده ای اطلاعات در اختیار کاربر قرار داد و از این طریق فرهنگ قرآنی را در جامعه بسط و گسترش داد.
  وی تکنولوژی مدرن و فضای مجازی اینترنا را آخرین و مهمترین دستاورد علمی بشر دانست و گفت: متاسفانه ما به عنوان شیعه بهره برداری قابل توجهی از این ظرفیت در راستای توسعه فرهنگی شیعی در سطح جهان انجام نداده ایم.
  وی بیان داشت: این امر به عنوان یک اصل حیاتی برای مسلمانان مطرح است که می تواند چشم انداز روشنی را فراروی شیعیان بگشاید.
  سیاهکلی در ادامه از آغاز برخی اقدامات و برنامه هایی در این راستا در این معاونت خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا بتوان از این ظرفیت به نحو شایسته ای برای تبیین، ترویج و تعمیق فرهنگ دینی و قرآنی بهره برد.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •