كارشناس قرآن و عترت اداره‌‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از شروع ثبت‌ نام برای آزمون سراسری طرح ملی حفظ و مفاهيم قرآن به صورت اينترنتی از فردا، اول اسفند‌ماه، خبر داد.

علی صالحی متين، كارشناس قرآن و عترت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) ضمن اعلام اين خبر افزود: به همت مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور، ثبت نام آزمون دوره‌های آموزش حفظ و مفاهيم قرآن از فردا، اول اسفندماه، آغاز می‌شود.


اين حافظ قرآن كريم ادامه داد: اين دوره‌ها در قالب رشته‌های حفظ پنج جزء در دو بخش زير 15 سال و بالای 15 سال، حفظ 10 جزء، حفظ 15 جزء، حفظ 20 جزء و حفظ كل و رشته مفاهيم در سراسر كشور برگزار می‌شود كه زمان آزمون ارديبهشت‌ماه سال آينده اعلام شده است.


صالحی متين خاطرنشان كرد: علاقه‌مندان می‌توانند از فردا تا 15 اسفندماه سال جاری با مراجعه به پايگاه اينترنتی مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور نسبت به ثبت نام خود به دو شيوه انفرادی و يا از طريق مؤسسات قرآنی اقدام كنند.


وی تصريح كرد: در سال‌های قبل شيوه ثبت نام برای آزمون به صورت دستی انجام می‌شد، اما هم‌زمان با راه‌اندازی و فعال شدن بخش ثبت‌نام الكترونيكی پايگاه مركز هماهنگی، توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی كشور، ثبت‌نام به شيوه اينترنتی انجام می‌شود.


وی بيان كرد: در دوره قبلی در اين پايگاه به گونه‌ای برنامه‌ريزی شده بود كه در صورت ناقص بودن اطلاعات فردی از وی ثبت ‌نام به عمل می‌آمد و كارت شركت در جلسه آزمون برای وی صادر می‌شد، اما در اين دوره در صورت ناقص بودن اطلاعات، به هيج‌وجه سيستم ثبت‌نام را قبول نمی‌كند.


كارشناس قرآن و عترت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران توضيح داد: پيش‌بينی می‌شود كه در اين دوره هم ثبت‌نام در بخش حفظ مانند دوره‌های پيشين به نسبت دوره‌های انفرادی از اكثريت برخوردار باشد، همچنين توصيه می‌شود كه به خاطر افزايش بازدهی در كلاس‌های حضوری، داوطلبان در صورت امكان به جای انتخاب شيوه انفرادی، در اين كلاس‌ها شركت كنند.