گروه فعاليت‌های قرآنی: ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد كشور طی همايشی از 100 قاری، 100 استاد قرآن و همچنين 100 امام جماعت كشور تجليل می‌كند.
علی فربين، مديركل دفتر قرآن و عترت ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد كشور، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با اعلام اين خبر افزود: اين تجليل قرار است طی همايشی صورت گيرد كه در آن چهره‌های برجسته قرآنی و ائمه جماعت سراسر كشور حضور خواهند داشت.
وی در مورد اهداف اين همايش اظهار كرد: اولين هدف ما تجليل و تكريم چهره‌های قرآنی و ائمه جماعت سراسر كشور است و در كنار آن سعی داريم با تشكيل كارگاه‌های آموزشی مسائل مختلف را مورد بررسی قرار دهيم.
فربين با بيان اينكه اين كارگاه‌ها بعد از همايش تجليل صورت می‌گيرد، ادامه داد: در كارگاه‌های آموزشی كه با حضور ائمه جماعت و اساتيد قرآن برگزار می‌شود، به بررسی مشكلات آموزشی قرآن به روش جلسه‌ای در مساجد پرداخته می‌شود و مقالاتی نيز در اين زمينه از سوی اساتيد ارائه خواهد شد كه با محوريت همين موضوع است.
مديركل دفتر قرآن و عترت ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد كشور خاطرنشان كرد: اين مقالات و نتيجه كارگاه‌ها و نشست‌ها در مجله‌ای انعكاس پيدا خواهد كرد.
فربين در مورد پيشينه اين همايش گفت: سال گذشته اولين همايش تجليل از اساتيد و قاريان قرآن و ائمه جماعت استان تهران برگزار شد و امسال با هماهنگی‌هايی كه به عمل آمده اين تجليل به صورت سراسری برگزار می‌شود.
مديركل دفتر قرآن و عترت ستاد عالی كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد كشور در مورد زمان و مكان اين همايش اظهار كرد: تاريخ احتمالی اين همايش 18 اسفندماه است، اما هنوز قطعی نشده و در حال رايزنی هستيم و اميدواريم طی روزهای آينده قطعی شود و اين همايش در زمان مقرر در مجتمع آدينه تهران برگزار شود.