راهنمایی گالری تصاویر گالری فیلم گالری صوتی شهر مجازی قرآن کریم انجمن شهر مجازی قرآن کریم کتابخانه Arabic Persian
quran rss search

زندگینامه حجت الاسلام والمسلمین دکترناصررفیعی
۶۱ دیدگاه
line زندگینامه حجت الاسلام والمسلمین دکترناصررفیعی

اینجانب ناصررفیعی محمدی در سال ۱۳۴۴ در شهر مقدس قم درخانواده ای مذهبی متولد شدم. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه را در این شهر گذرانده ودر سال ۱۳۶۲ موفق به اخذ دیپلم در رشته علوم تجربی از دبیرستان صدوق شدم .
در سالهای انقلاب شکوهمند اسلامی در جنبش دانش آموزی وجلسات مذهبی سیاسی با پخش اعلامیه وشرکت در تظاهرات در حد وسع واقتضای سن نوجوانی شرکت داشتم . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با حزب جمهوری اسلامی شاخه دانش آموزی همکاری می نمودم . درسال ۱۳۶۲ با اخذ دیپلم وارد حوزه مقدسه قم شدم. طی ۵ سال دوره سطح را تا پایان کفایه به اتمام رسانده کلیه امتحانات ان را با موفقیت گذراندم و در پایه پنجم از امتحانات با کسب رتبه اول در آزمون شورای مدیریت حوزه یک دوره بحارالانوار از حضرت امام خمینی (ره) به عنوان جایزه دریافت نمودم.
دروس سطح را نزد اساتیدی چون آیات عظام وجدانی فخر، اعتمادی، پایانی، دوزدوزانی، صلواتی، راستی، کاشانی و ستوده تلمذ نمودم. از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۳ در دروس خارج آیات عظام فاضل لنکرانی، مظاهری وصانعی شرکت داشتم.
همچنین ضمن گذراندن دروس اصلی حوزه دروس جنبی را نیز نزد اساتید متعددی خواندم به عنوان مثال فلسفه (نهایه الحکمه) نزد استاد آیت الله صالحی مازندرانی (ره) علوم قرآن نزد آیت الله معرفت، شرح تجرید نزد آیت الله استادی، تفسیر نزد آیت الله جوادی، رجال نزد آیت الله سبحانی تلمذ گردید.
درسالهایی که به دروس حوزه مشغول بودم موفق به اخذ لیسانس الهیات از دانشکده باقر العلوم وفوق لیسانس از دانشگاه قم گردیده ودر سال ۱۳۷۳ با قبولی در آزمون دکتری در رشته علوم قرآن وحدیث در تهران مشغول تحصیل در این دوره شدم .سال ۱۳۷۷ بادفاع از رساله موفق به اخذ دکتری با رتبه عالی گردیدم.

۶۱ دیدگاه
line
 1. مرضیه عمادی

  با عرض سلام وخداقوت وتشکراززحمات آقای دکتررفیعی برنامه های ایشان فوق العاده است
  ومن باوجود اینکه دبیر هستم برای دیدن سخنرانی های ایشان بهرصورت خودم رابه منزل می رسانم واکثر سی دی های ایشان راتهیه میکنم ویکی از دلایل جذاب ایشان بارعلمی ومعنوی است که خداوندبه ایشان عطا نموده است خواهشمندم اگرایشان درتهران همایشی داشتند اطلاع رسانی شودازخداوندسلامتی وطول عمرباعزت برای ایشان وخانواده محترمشان خواهانم

  line
 2. صادفی

  با عرض سلام وخسته نباشید، وتشکراززحمات جناب آقای دکتررفیعی وسخنرانیهای بسیار خوب ایشان که از صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود.
  یک پرسش دارم آن اینکه از کدام سایت می توان سخنرانی های صوتی و تصویری ایشان ایشان دانلود کرد و استفاده نمایم اگر امکان دار بنده حقیر را راهنمائی نمائید. باتشکر صادقی ۱۶/۰۶/۱۳۹۰

  line
 3. حسین ثروتی

  من علاقه بسیاری به سخنرانی ها وطرزفکر دکتر رفیعی دارم

  line
 4. احمد

  با سلام لطفاادرس سایت اقای دکتر رفیعی برایم ایمیل کنید

  line
 5. بهنام

  باعرض سلام من یه مشگل بزرگی دارم لطفامیشه شماره دفتردکتروبرام بفرستیدباهاشون حرف بزنم متشکرم منتظر

  line
 6. نرگس

  با سلام من هم میخواستم آدرس سایت جناب اقای دکتر رفیعی را برایم ایمیل کنید

  line

نظر خود را درج کنید

می بایست وارد شوید جهت ارسال دیدگاه.