تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
مشاهده RSS Feed

90082639

بیاییم با امام عهد ببندیم!!!!

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 1392/03/15 در ساعت 12:44 قبل از ظهر (502 نمایش)
بسم الله الرحمن الرحیم

وقتی سخن از مولایمان موسی بن جعفر علیه السلام، به میان می آید همان آقایی که معروف به باب الحوایج است معمولا اولین چیزهایی که از ذهنمان خطور می کند زندان هارون الرشید، اسارت، تازیانه، پیکر نحیف و ضعیف آقاست. همان اتفاق های دلخراشی که قلب هر انسانی را به درد می آورد.
ولی غم انگیز تر از آن زمانی است که این امام همام در این برحه تاریخی محدود می شود و افراد مختلف و بویژه جوانان نمی توانند الگوی کاملی را از ایشان دریافت کنند. اما وقتی به سراغ تاریخ می رویم می بینیم که امام موسی کاظم علیه السلام تقریبا 35 سال امامت را به عهده داشتند و حدودا 5 الی 6 سال آخر عمر را در شرایط بسیار سخت و وحشیانه زندان هارون الرشید گرفتار بودند پس 30 سال امام علیرغم فشارها و خفقان های سیاسی حکومت وقت در میان مردم حضور داشتند و مسلما به انجام رسالت امامت در زمینه های مختلف مشغول بودند که متاسفانه این دروان 30 ساله، بر بالای منبرها و در محافل مذهبی کمتر مورد توجه قرار می گیرد.
امام علیه السلام در طول حیات ارزشمندش سیره اخلاقی، عبادی، تربیتی، خانوادگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، علمی، فرهنگی و ... دارد که می تواند برای همگان درس آموز باشد


بیاییم در این ایام با اماممان عهد ببندیم که او را بهتر و بیشتر بشناسیم.


شهادت مظلونه حضرتش تسلیت باد.
التماس دعا
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات