تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
مشاهده RSS Feed

90133081

ایا پادشاه عربستان سواد دارد+عكس

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 1392/01/26 در ساعت 12:41 قبل از ظهر (290 نمایش)
در كشور های پیشرفته جهان معمولا برای انتخاب افرادی كه قرار است مناصب حكومتی مهم را عهده دار شوند، دقت و حساسیت بیشتری به كار می رود و حاكمان هر كشور سعی می كنند افراد با كفایت را برای پست های مهم و كلیدی انتخاب كنند.


اما به نظر می رسد این موضوع در عربستان سعودی چندان مورد توجه قرار نمی گیرد. یكی از سایت های خبر عربی در یك افشاگری به مدارك تحصیلی پادشاه سعودی و بسیاری از افراد زیر دست او كه پست های كلیدی را عهده دار هستند پرداخته است.

در بخشی از این خبر آمده است: "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه سعودی فردی امی و بی سواد است، "سلمان بن عبدالعزیز" ولیعهد و وزیر دفاع و برادر پادشاه، فقط در مدرسه "امرای ریاض" درس خوانده است. "سلطان بن عبدالعزیز و نایف بن عبدالعزیز" برادران دیگر پادشاه و ولی عهدهای سابق نیز هر دو بی سواد بودند. مدرك " فیصل بن عبدالله بن محمد" وزیر آموزش این كشور و خواهر زاده پادشاه، كاملا نامشخص است و...


البته برخی از مسئولان دارای مدارك لیسانس و یا كارشناسی ارشد و ... هستند كه در مناصب حكومتی پایین تر و بعضا غیر مرتبط با رشته تحصیلی مشغول كار هستند.

با این اوضاع، طبیعی است كه بیشتر امور عربستان سعودی از سوی دستگاه اطلاعاتی آمریكا مدیریت شود و هر آنچه كه افسران اطلاعاتی و مقامات آمریكا اراده كنند، به سرعت به صورت بخشنامه در این كشور در می‌آید.


مرجع:شیعه نیوز

آپدیت شده 1392/01/26 در 12:45 قبل از ظهر توسط 90133081

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات