تالار دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله دانشگاه مجازی المصطفی صلی الله علیه و آله Arabic English Persian
بازیابی رمز
مشاهده RSS Feed

88060714

صبوری را چگونه از دانه گندم بیاموزیم؟

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 1390/11/16 در ساعت 05:06 بعد از ظهر (931 نمایش)
کسب هر موفقیتی، نیازمند صبر است. شما دانه گندم را در خاک می کارید. دانه باید در زیر خاک صبر کند تا کم کم شکفته شود. اگر همان جا صبر نداشته باشد، می پوسد و تمام می شود؛ پس باید صبر کند تا جوانه اش بالا بیاید. وقتی جوانه بالا آمد، به واسطه سرما و طوفان اذیت می شود؛ پس باید زیر برف و در طوفان، استقامت داشته باشد و با بلا بسازد.

وقتی هم که خوشه کرد، اول بلا و سختی است. باید زیر چرخ جدا کردن گندم از کاه، استقامت کند. بعد زیر سنگ آسیا آرد شود. باید با صبر در مقابل آتش نانوایی، نان شود و برود در دهان یک مؤمن و جویده شود. به معده او برود و در آن دیگ جوشان خرد و هضم شود. بعد برود در روده و جوهرش گرفته شود و مثل سنگ معدنی که در کوره ذوب آهن، فضولات خود را از دست می دهد باید خالص شود. عاقبت، این دانه گندم وارد خون شده و جزئی از بدن مؤمن شود، تا به آن مؤمن بگویند تو بالاتر از کعبه ای و بالاتر از ملک مقربی.

در روایت داریم: اَلْمُؤمِنُ کَسُنْبُلَةٍ؛ مؤمن در مقابل مشکلات، مثل خوشه گندم است. شما هر فضیلتی که می خواهید پیدا کنید، متوقف بر صبر است؛ اگر هم بخواهید تهذیب نفس کنید، چهل سال خون جگرخوردن و شبانه روز زحمت کشیدن می خواهد.

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

  1. هندیانی آواتار ها
    خیلی قشنگ بود. دوست عزیز