PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تورجی زاده

90082819
1392/07/16, 05:18 بعد از ظهر
به نام الله پاسدار خون شهیدان

آشنایی با شهید محمد رضا تورجی زاده

راوي:

علي تورجي زاده (برادر شهيد)
نماز شب

آمده بود خانه . در کنار خانواده خيلي شاد و سرحال بود . مي گفت و مي خنديد . آخر هفته ها هميشه از پادگان
به خانه مي آمد .آن زمان من در مقطع دبيرستان مشغول بودم . با هم سر سفره بوديم . من خيلي خسته بودم .
بعد از شام رفتم و سريع خوابيدم .نيمه هاي شب بود . حدود ساعت سه . با صدايي از خواب پريدم ! از جا بلند شدم .
با تعجب از اتاقم بيرون آمدم .
با چشماني گرد شده به اطراف نگاه مي کردم . به دنبال علت صدا بودم . يک نفر با حالتي محزون گريه مي کرد !

صدا از داخل اتاق محمد بود . ناله جانسوزي داشت . مرتب گريه مي کرد و مي گفت : الهي العفو ... .
از صداي او خواهرانم هم بيدار شدند . محمد مشغول نماز شب بود . حال عجيبي داشت . حال او تا موقع اذان صبح به
اين صورت بود . بعد هم نماز صبح را خواند . بعد از نماز تا زمان طلوع آفتاب مشغول زيارت عاشورا و قرآن شد .
البته محمد هميشه اينگونه بود اما اين اواخر تهجد و عبادت او بيشتر شده بود .

ساعتي بعد وقتي براي صبحانه آمد حالتش متفاوت بود . شاد بود . مي گفت و مي خنديد . براي من عجيب بود .
گريه نيمه هاي شب ، ناله و ... حالا هم خنده !

بعدها در کلام بزرگان دين اين مطلب را خواندم :
نماز شب و گريه از خوف خدا ، نشاط در روز را به همراه دارد .
بعد از صبحانه با هم رفتيم بيرون . در راه با من صحبت کرد . از اهميت ياد پروردگار گفت . از نماز شب . از بيداري در سحر .
بعد پرسيد : مگه براي نماز شب بيدار نمي شي ؟! گفتم : چرا ، اما بيشتر مواقع به خودم مي گم حالا زوده .
کمي بخوابم و دوباره بلند شوم . وقتي هم بيدار مي شم اذان را گفتند .

محمد گفت : مواظب باش ! شيطان خيلي تلاش مي کنه که انسان نماز شب نخونه . بعد به احاديث
پيامبر(صلی الله علیه وآله) اشاره کرد که فرمودند :

برشما باد نماز شب حتي اگر يک رکعت باشد . زيرا نماز شب انسان را از گناه باز مي دارد . خشم پروردگار را
خاموش مي کند و سوزش آتش جهنم را برطرف مي سازد .
(کنز العمال ج 7 ص 791 )

محمد که در خانه بود حتماً براي نماز شب بيدار مي شد . تهجد و شب زنده داري او عجيب بود . آنقدر از خوف خدا
اشک مي ريخت که دلهاي ما را به لرزه مي انداخت . شبهايي که او در خانه بود همه براي نماز شب بيدار مي شديم .

مدتي از اين ماجرا گذشت . رفتار و نحوه نماز شب محمد براي خواهرم خيلي عجيب بود . براي همين نامه اي براي او نوشت .
صبح وقتي مي خواست از خانه خارج شود نامه را به محمد داد .

در نامه نوشته بود : برادر عزيزم ، نماز شب هاي شما خواهرانت را با اين عمل مقدس آشنا نمود و با توفيق خدا اهل
نماز شب کرد . اما سؤالي براي من ايجاد شده . علت اين همه ناله ها و گريه ها چيست ؟! کدام گناه کبيره را
مرتکب شده اي ؟! کدام معصيت را انجام دادي که اينگونه اشک مي ريزي ؟!

محمد در جواب نوشته بود : خواهرم . مگر بايد گناه کبيره کرد و بعد به درگاه خدا بازگشت . اينکه انسان به راحتي از
نعمتهاي پروردگار استفاده مي کند و شکر او را به جا نمي آورد بالاترين معصيت است .

مگر امام سجاد (علیه السلام) گناهي کرده بود . مگر امام عزيز ما نماز شب طولاني ندارد . انسان وقتي با اشک و ناله
به سراغ پروردگار مي رود عجز و ناتواني خود را در محضر حق اثبات مي کند .

و به خاطر همه خطاهايش از خدا عذر مي خواهد . بعد هم چند داستان آموزنده از اهميت شب زنده داري نوشته بود .
اما مادر مي گفت : نمي توانم ناله هاي محمد را بشنوم . براي همين محمد وسايلش را برداشت و به زيرزمين برد !
شبها براي خواب به آنجا مي رفت .

از ديگر مسائلي که محمد بسيار اهميت مي داد نماز جماعت بود . از زمان نوجواني هر زمان که در منزل حضور داشت براي
نماز جماعت به مسجد مي رفت . در جبهه هم همينطور بود . هميشه در هر جا بود نماز جماعت را برپا مي کرد .

در اردوگاه عرب هر شب نماز جماعت باشکوهي برگزار مي شد . اما به دلايل امنيتي ظهر ها نماز جماعت برقرار نمي شد .
به پيشنهاد محمد در همه چادرها برنامه نماز جماعت راه اندازي شد . محمد هم امام جماعت گروهان ذوالفقار شده بود .

اهميت دادن او به نماز جماعت حديث نوراني پيامبر اسلام را تداعي مي کرد . آنگاه که فرمودند :
خداوند وعده فرموده : کسي که وضو مي گيرد و در نماز جماعت شرکت مي کند بدون حساب به بهشت ببرد .
(مستدرک الوسائل ج6 ص448 )

کتاب یاز هرا (سلام الله علیها) - صفحه 109

:parandeh::parandeh::parandeh::parandeh::parandeh: :parandeh::parandeh::parandeh::parandeh::parandeh:

90082819
1392/07/16, 09:14 بعد از ظهر
به نام الله پاسدارخون شهیدان

این نوا رو فقط وقتی رفتی شلمچه رو به کربلا توی دل شب ، با حضور قلبت گوش بده .....

زیرا این نوا توسط یک شهید خوانده شده ............به یاد امام حسین (علیه السلام )

شهید محمد رضا تورجی زاده ..........

:Graphic (59)::Graphic (59):

محمد مهدی قربانی
1392/07/17, 10:34 قبل از ظهر
السلام علی مظلوم کربلاء.

بسیار دل نشین بود.

خوش به حالش که الان پیش آقاست.

و تشکر فراوان از شما.

خدایا ما را این 27 روز، تا محرم، این ماه مهمانی دوم خدا، زنده نگه دار و توفیق اشک و عرض ادب عنایت فرما.

90082819
1392/07/17, 02:08 بعد از ظهر
بسم رب الشهداء والصدیقین

چند وقتی است نسیمی وزیدن گرفته ، نسیمی از کربلا .........
خوشا به سعادت کسانی که امسال محرم و صفر کربلایند ...... خوش به سعادت شون ....
انشاءالله امام حسین (علیه السلام ) دلتنگی های همه رو با طلبیدنشون ، پاسخ خواهند داد ...

:laleh:

90082819
1392/09/09, 10:49 بعد از ظهر
به نام الله پاسدار خون شهیدان

یک خاطره از ایشان ؛

تعریفش را از برادرم که همرزم او بود زیاد شنیده بودم، یک‌بار یکی از نوارهایش را گوش دادم؛ حالت عجیبی داشت.

از آنچه فکر می‌کردم زیباتر بود؛ نوایی ملکوتی داشت؛ بعد از آن همیشه در حجره به همراه دیگر طلبه‌ها نوارهایش را گوش می‌کردیم.

بسیاری از دوستان مجذوب صدای او بودند، دعای کمیل و توسل او مسیر زندگی خیلی از افراد را عوض کرد.

شب بود که به همراه چند نفر از دوستان دور هم نشسته بودیم، دعای توسل شهید تورجی زاده در حال پخش بود،

هر کس در حال خودش بود، صدای در آمد بلند شدم و در را باز کردم، در نهایت تعجب دیدم استاد گرامی ما حضرت آیت الله جوادی آملی

پشت در است؛ با خوشحالی گفتم بفرمایید.

ایشان هم در نهایت ادب قبول کردند و وارد شدند، البته قبلاً هم به حجره‌ها و طلبه‌هایشان سر می‌زدند.

سریع ضبط را خاموش کردیم، استاد در گوشه‌ای از اتاق نشستند، بعد گفتند :

اگر مشکلی نیست ضبط را روشن کنید.

صدای سوزناک و نوای ملکوتی او در حال پخش بود.

استاد پرسیدند: اسم ایشان چیست؟

گفتم : محمد رضا تورجی زاده.

استاد پس از کمی مکث فرمودند :

ایشان (در عشق خدا) سوخته است.

گفتم : ایشان شهید شده. فرمانده گردان یا زهرا (سلام الله علیها) هم بوده.

استاد ادامه داد:

ایشان قبل از شهادت سوخته بوده....

:parandeh::parandeh::parandeh::parandeh::parandeh: :parandeh::parandeh::parandeh:

محمد مهدی قربانی
1393/01/17, 12:22 بعد از ظهر
http://quranct.com/gallery/images/9775/1_tooraji-zade.jpg

90082819
1393/01/19, 11:46 بعد از ظهر
بسم الله الرحمن الرحیم

خدا رحمت کند شهیدان را و بیامرزد ما را ...

زیرا ما مرده ایم و شهداء زنده اند ...

ای زنده های مقرب درگاه خدا ، محض رضای خدا ما را هم زنده کنید .... مثل خودتان .